اخبار روزسیاسی و اجتماعی

از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده…اکنون جواب مشخص است

در روزهای گذشته روزنامه سازندگی در مطلبی- که یک اعتراف دیرهنگام بود  نوشته بود:

«ایران موبه مو تعهدات هسته‌ای خود را اجرا می‌کند، اما تحریم‌هایی را تحمل می‌کند که به مراتب سخت‌تر از دوره قبل از توافق است».


💥این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشته بود:

«امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده…اکنون جواب مشخص است.

خروج از برجام و بازگذاشتن راه مذاکره با کسانی که قدرت عمل به تعهداتشان را دارند، این گزینه بهتری از ماندن در توافق یکجانبه، تحریم‌های سخت‌تر از پیشابرجام، دلخوش کردن به اقدامات نمادین اروپا و مشاهده رکودی است که این بار می‌تواند اقتصاد کشور را از گروه کشورهای با درآمد متوسط به فقیر مبدل سازد».

از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده...اکنون جواب مشخص است
از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده…اکنون جواب مشخص است

ظریف: برجام را به معیشت مردم گره زدیم تا هرطور شده توافق امضا شود!

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه در مصاحبه با روزنامه خراسان گفت: «این که ما بیاییم صورت مسئله را عوض کنیم و بگوییم هدف برجام رفع تحریم‌ها بود و ما نرسیدیم درست نیست. هدف برجام چیز دیگری بود که حاصل شد. وظیفه اروپا و آمریکا رفع تحریم‌ها بود که به خصوص آمریکایی‌ها نشان دادند طرف مذاکراتی خوبی نیستند. این به آن معنا نیست که دوباره هدف برجام را بازتعریف کنیم».

وی در ادامه گفت: «اما اشکال این است که در داخل دولت، برجام را با اقتصاد و معیشت مردم گره زدیم. شاید به دلیل فشارهای برخی محافل داخلی که می‌خواستند فرایند برجام طی شود دولت مجبور شد که سرنوشت برجام را با اوضاع اقتصادی مردم گره بزند تا مطالبات را برای انعقاد توافق بالا ببرد. به نظر می‌رسد این نقطه انحراف باشد و الان ادبیاتی که تثبیت شده این است که هدف برجام اقتصاد بوده و چون نرسیدیم برجام شکست خورده است».

ظریف در این مصاحبه اذعان کرده است که «دولت مجبور شد که سرنوشت برجام را با اوضاع اقتصادی مردم گره بزند تا مطالبات را برای انعقاد توافق بالا ببرد». این یعنی نه منافع ملی مهم است و نه عزت مردم؛ یعنی اینکه ما می‌خواستیم یک توافق را به هر قیمت امضا کنیم و برای اینکه مسیر هموار شود، به دروغ معیشت مردم را به توافق گره زدیم! توهین به شعور مردم از این واضح‌تر؟!

محمد جواد ظریف-شهریور ۹۳- در مقطعی که مذاکرات هسته‌ای دولت یازدهم با ۱+۵ در وین و نیویورک به‌واسطه زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل با محوریت آمریکا بدون نتیجه مانده بود، در مصاحبه با رادیو «ان‌پی‌آر»‌ آمریکا در اظهارنظری عجیب گفت: «رسیدن به هر نوع توافقی، بهتر از عدم توافق است».

این درحالی بود که طرف مقابل شعار دیگری می‌داد که تماماً منافع آمریکا را مد نظر قرار داده و حکایت از آن داشت که نه تنها مقامات آمریکایی از مواضع خود کوتاه نخواهند آمد، بلکه امتیازات بیشتری را از طرف ایرانی طلب می‌کنند. «جان کری» وزیر خارجه اسبق آمریکا در همان مقطع در مصاحبه با شبکه «سیان ان» گفت: «توافق نکردن بهتر از توافق بد است».

 

در صنعت هسته‌ای بتن ریخته شد و ما اکنون شاهد بازگشت شدیدتر تحریم‌ها و تورم ۵۰ تا ۱۵۰ درصدی در اقلام مختلف هستیم…

آقای ظریف! الحق و الانصاف که شما قهرمان دیپلماسی ایران هستید..ِ

از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده...اکنون جواب مشخص است
از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده…اکنون جواب مشخص است

🔻آقای ظریف فرموده اند هدف برجام اقتصادی نبود. معنایش این است که کامل سیاسی و نوعی معامله برای مستحیل کردن جمهوری اسلامی در نظم جهانی بود. منتها ما اقتصادی جلوه اش دادیم تا حمایت روانی مردم را جلب کرده باشیم.
منظورش این است که منی که بعد امضای برجام طی نطقی فاتحانه خبر از رفع تحریم های اقتصادی دادم و آقای پرزیدنت که سخن از فروریختن دیوار تحریم و ارزانی قیمت ها می داد، همه دروغ گفتیم و سر ملت را اینچنین شیره مالیدیم.
می فرمایید بنده اشتباه میکنم و آن زمان دروغ نگفتند؟
خب این هم معنیش این است که ایشان الان دارند دروغ می گویند!

از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده...اکنون جواب مشخص است
از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده…اکنون جواب مشخص است

تا دیروز می گفتند هدف از برجام، اقتصادی و برای برداشتن تحریمهاست،
حالا که آفتاب برجام سفره اقتصادی مردم رو به آتیش کشیده، هدف برجام رو رسیدن به سراب مقاصد استراتژیک معرفی می کنند.
آقای ظریف!
همه مردم رو برای همیشه نمیشه فریب داد
برجام اقتصادی

از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده...اکنون جواب مشخص است
از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده…اکنون جواب مشخص است

🔻 ظریف فاش کرد: اروپا آمادگی هزینه کردن در مورد ایجاد کانال مالی را ندارد

🔹 ۴ دی ۹٧ | ظریف در مصاحبه با روزنامه خراسان در پاسخ به این سوال که “در مورد ایجاد کانال مالی اروپا بالاخره قرار است ضرب الاجلی برای اروپا تعیین شود؟ تا چه مدت قرار است این تعلل ادامه یابد؟” گفت:
کسی که در SPV ضرر کرده اروپاست؛ اروپا آمادگی هزینه کردن را ندارد؛ ما انتخاب‌ها و گزینه‌های متعددی داریم.

🎥ظریف، دی‌ ۹۷: اروپا آمادگی هزینه کردن ندارد

🔸رهبر انقلاب، خرداد ۹۷: اقتصاد را با برجام اروپایی نمی‌توان ساخت.

💥رهبر معظم انقلاب: به ۳ کشور اروپایی اعتماد نکنید:
بارها گفته بودیم «به امریکا اعتماد نکنید»، این هم نتیجه‌اش. درباره مذاکره با سه کشور اروپایی هم می‌گوییم به اینها هم نباید اعتماد کرد و برای هر قرارداد باید تضمین‌های واقعی و عملی بگیرید وگرنه نمی‌شود به این شکل حرکت را ادامه داد…

▪️وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه اروپایی‌ها آمادگی هزینه کردن را ندارند اظهار کرد: اروپا در قضیه SPV ضرر کرده است!
برخی از واکنش های مخاطبان فارس را در ادامه بخوانید:

▪️عراقچی کجاست این روزها؟! مدام میگفت گفتگوهای خوبی با اروپا داشتیم ! پیشرفتهای خوبی داشتیم !و آخر سر=کاسه خالی سینه چاکان غرب!

💬دقیقا کجایی

▪️از جمله ” اروپایی‌ها یک فرصت جدی داشتند” متوجه می شویم متاسفانه برنامه SPV شکست خورده است ولی به طور رسمی رسانه ای نشده است.

💬ناشناس

▪️زندگی هشتاد میلیون ادم این کشور رو پنج سال ونیم معطل برجام واس پی وی اروپا کردید با “”دستاورد تقریبا هیــــــــــــــــــچ”” تازه اروپا وکدخداتون ضرر کردند! اقا سرپل صراط فقط “اجر” این سیاست بازیتون رو خدا بده، دیگه حرفی ندارم. برو خوش باش …

💬خروس قندی

▪️بالاخره به کدوم سازتون برقصیم آقای ظریف؟ یه بار می‌فرمایید برجام رو با اروپا ادامه می‌دیم یه بار می‌گید اروپا فلان و بهمان… میشه امیدتون به غرب نباشه؟

💬فرزاد

از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده...اکنون جواب مشخص است
از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده…اکنون جواب مشخص است

“غرب مرکز دنیا نیست”؛ گفتمان کیست؟

♦️آقای […] گفته است “بزرگترین مخالفان مذاکره با غرب ، غرب را مرکز جهان می بینند. یک تحولی الان رخ داده . دنیای امروز، دنیای پسا غربی است. یک زمانی دنیا معادل بود با غرب؛ آن دوران تمام شد؛ دوران جدیدی پیدا شد. دوران قدر قدرتی تمام شده؛ ما نباید همه فکر خود را معطوف به امریکا کنیم؛ خیال نکنیم هر اتفاقی در در دنیا می افتد، یک سرش در آمریکاست؛ دنیا عوض شده و غرب مرکز عالم نیست”.

🔹تصور می کنید این سخنان، متعلق به چه کسی باشد؟ مدیونید اگر حتی یک درصد فکر کنید این حرف ها را آقای ظریف، وزیر خارجه ای زده که تمام نگاه و امیدش در پنج سال گذشته به غرب (آمریکا و اروپا) بوده است! به تعبیر حکیم قاآنی؛ “تا نشان سُمّ اسبت گم کنند/ ترکمانا نعل را وارونه زن” ! یادمان نرفته که همین آقا گفت “آمریکا می تواند در پنج دقیقه تمام توان دفاعی ما را نابود کند” و رئیس او مدعی بود “آمریکا کدخداست”.

♦️و نیز فراموش نکرده ایم که همین آقای ظریف، عرض حاجت و التماس دعای طیف متبوع خود برای انتخابات مجلس دهم را نزد شورای روابط خارجی آمریکا برده بود و می گفت اگر در مذاکرات همراهی نکنید؛ ممکن است دیگران روی کار بیایند که ۱۰ سال قبل موجب شد من بازنشسته شوم!
محمدایمانی

💥سوال ظریف “زنجیر من کو”؟!

✍️ نمایندگان مجلس مهر ۹۴ با خواست دولت، برجام را تصویب کردند و مهر ۹۷، لایحه الحاق به کنوانسیون CFT را. اما آنچه در این سه سال فرق کرده، سطح وعده های دولت و وزیر خارجه است که از عرش به قعر افتاده است.

🔹سه سال قبل آقای روحانی با قیافه ای هیجان زده و در حالی که برجام را فتح الفتوح بزرگ قلمداد می کرد، اطمینان داد “در روز اجرای توافق، همه تحریم های مالی و بانکی یکجا لغو خواهد شد”. اما امروز آقای ظرف می گوید “نه بنده و نه رئیس جمهور نمی توانیم تضمین بدهیم که با تصویب این لایحه مشکلات حل خواهد شد اما می توانیم تضمین بدهیم که با نپیوستن به این لایحه ، آمریکا بهانه مهمی برای افزایش مشکلات ما پیدا خواهد کرد”.

♦️به عبارت دیگر، دستاورد های معجزه آسای ادعایی درباره گشایش های بزرگ اقتصادی، بازگشت ۱۵۰ میلیارد دلار اموال بلوکه شده و جذب ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی، جای خود را به امتیازات عدمی و نفی یی (موهوم تر) داده است.

🔹ظریف امروز گفت “برجام توانست سیاست های آمریکا را در دنیا منزوی کند و حقانیت مردم ایران را به دنیا نشان دهد. با برجام تونستیم بهانه های آمریکا و رژیم صهیونیستی را بگیریم. اگر برجام به نفع ایران نبود آمریکا یک جانبه از آن خارج نمی شد. لوایحی که در برابر مجلس قرار دارد بهانه های بعدی را از آمریکا میگیرد. ما توانسته ایم آمریکا را به حدی منزوی بکنیم که اروپایی ها آمده اند یک مکانیزم را ایجاد کرده اند که آمریکا را دور بزنند”.

♦️مگر بهانه های آمریکای حامی تروریسم و مدعی حقوق بشر تمامی دارد؟ این چه معیاری است که هر چند وقت یک بار امتیاز بدهیم تا به زعم خودمان بهانه از دست آنها بگیریم؟ بهانه هسته ای تمام نشده، بهانه های موشکی و نفوذ منطقه ای ایران و حقوق بشر و حمایت از تروریسم را کوک کردند. ما در سوریه و عراق با بدنام ترین تروریست های جهان جنگیدیم اما در فهرست ادعایی آمریکا و اروپادرباره حامیان تروریسم و تامین مالی آنها قرار داریم.

🔹سپاه پاسداران ما، پیشگام ترین ارتش دنیا در مبارزه با تروریسم است اما جزو تحریم شدگان آمریکا و برخی دول اروپایی است. حتی وزارت دفاع و اطلاعات دولت نیز در فهرست های سیاه آمریکا و اروپا قرار دارند. فرانسه به تازگی بخشی از اموال دولت ایران را با این بهانه که متعلق به وزارت اطلاعات دولت روحانی است، بلوکه کرد.

♦️کدام بهانه را از چه کسانی می خواهند بگیرند؟ از میزبانان سازمان تروریستی منافقین که دو دیپلمات مصونیت دار ایرانی را سلب مصونیت و بازداشت کرده اند اما صدای اعتراض دولت و وزارت خارجه در نمی آید؟ یا از میزبانان انگلیسی و دانمارکی و هلندی سایر گروه های تروریستی ضد ایران؟

🔹می خواهند از آمریکایی حربه حمایت از تروریسم را بگیرند که همزمان با سفر آقای روحانی، مجوز برگزاری نشستی با شعار براندازی رابه گروهک تروریستی منافقین در نیویورک داد و نیروهای خود را در سه مایلی مقرّ سران داعش در بو کمال مستقر کرده تا تروریست ها را تامین کند؟ چرا خودشان و ملت را گول می زنند؟ آیا این روش، سیاست کبک نیست که خودش را به ندیدن می زند و آرزو هم دارد که نبینندش!؟

♦️توهین به شعور عمومی است در حالی که اغلب شرکت ها و بانک های اروپایی به خاطر تهدید ها و تحریم های آمریکا، به همکاری خود با ایران پایان داده اند، آقای ظریف بگوید به لایحه CFT رای بدهید تا بتوانیم با اروپا تحریم ها را دور بزنیم! کلا دو میلیارد دلار در دولت روحانی سرمایه خارجی جذب کردند که یکی دو میلیارد کمتر از دولت دهم بود؛ با همه امتیازاتی که دادند.

🔹 و بالاخره این ادعا که “اگر برجام به نفع ایران نبود آمریکا یک جانبه از آن خارج نمی شد”. احتمالا آن کسی که مدت ها پا به پای شیطان رفته و زنجیرها و دام های او را به تناسب هرکس دیده و پرسیده بود “پس زنجیر من کو؟”، کسی در شکل و شمایل همین ظریف خودمان بوده!

♦️بنده خدا! شما که پیشاپیش به ترامپ تضمین دادید حتی اگر آمریکا از برجام خارج شود، در برجام می مانید! و قتی تضمینی چنین محکم برای بیگاری و انجام یکطرفه تعهدات داده اید، مگر دولت آمریکا احمق است متعهد بماند و تعهدات نیم بند خود را اجرا کند؟! امروز هم چراغ سبز دیگری به دشمن دادید برای تشدید فشار به ملت ایران.

🔻”زمانی‌که تحریم‌های شورای امنیت فرو بریزد، بقیه تحریم‌های آمریکا چیزی جز کاغذپاره نخواهد بود؛ آمریکایی‌ها حرف بیخود می‌زنند”

🔹 ۲۱ آبان ۹٧ | روسیه: فروش هواپیمای مسافربری سوخو به ایران هم، منوط به صدور مجوز آمریکاست

🔸 ۱۹ آبان ۹٧ | جهانگیری، معاون اول روحانی: باید مسایل کشور را صادقانه با مردم درمیان بگذاریم؛ آمریکا برای اولین بار در دنیا منزوی شده است

🔸 ۱۴ آبان ۹٧ | روحانی: آمریکا از همیشه منزوی‌تر است؛این موفقیت دیپلماسی ما است؛ اینکه به جز سه چهار کشور، تمام دنیا کنار ایران باشد و آمریکا خودش تنها مانده باشد در تاریخ یک نمونه‌اش را پیدا کنید

🔸 ۱۵ مرداد ۹۷ | ظریف: این دفعه دنیا پشت ما ایستاده است

🔸 ۱۵ مرداد ۹۷ | همزمان با آغاز تحریم‌های آمریکا، برخلاف توافق بین‌المللی برجام، اتحادیه اروپا از اعمال دوباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران فقط ابراز تاسف کرد

🔸 ۶ آذر ۹۲ | ظریف در صحن علنی مجلس: زمانی‌که تحریم‌های شورای امنیت فرو بریزد، بقیه تحریم‌های آمریکا چیزی جز کاغذپاره نخواهد بود؛ آمریکایی‌ها حرف بیخود می‌زنند

امضای کری تضمین است

این ذلت بار ترین تیتری است که توسط خفیف ترین و بی مقدار ترین آدمها بر سینه این کشور قلم خورد.

سومین سالگرد تحمیل سلطه کفار و مشرکین بر نظام اسلامی .

روز مبارک برای مشرکین
و روز نکبت برای مسلمین

این روز و اهل آنرا هرگز فراموش نکنید
🇮🇷

درپاسخ به اراجیف جناب ظریف که با کمال وقاحت ،سخنان امام را تحریف کرده ومدعی شده ما شعار نابودی اسرائیل را نمی دهیم!!!
امام خمینی اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود/همه موظفیم که در مقابل اسرائیل قیام کنیم
رهبر انقلاب:ملت نگذارد شخصیت امام را تحریف کنند…هرکسی هر حرفی را که خودش می پسندد به امام نسبت می دهد»

یادداشت /  محمد پاداش

⚠️هم عذرخواهی کنید، هم ریل‌گذاری خود را تغییر دهید!

🔸برجامی که سیاستمدارانِ ما، مدعی بودند که مشکل رکود، گرانی، ازدواج جوانان، مسکن، بیکاری، سرمایه‌گذاری خارجی، محیط زیست، روابط بانکی و حتی آب خوردن مردم را رفع می‌کند، تا امروز عوایدش برای مردم #تقریبا_هیچ یا به عبارتی تقریبا صفر بوده است.

🔸ولی متاسفانه دولتمردان ما به جای عذرخواهی، نرم کردن دل مردم و تغییر در ریل گذاریِ خدمت، با بی‌حیایی روی زخم مردم نمک می‌پاشند و هدف از برجام را مسئله‌ی اقتصاد بر‌نمی‌تابند!

🔸رئیس جمهور در سال۹۲ گفت که “چنان رونقی به اقتصاد بدهیم و که مردم از درآمد سرشار شوند تا جاییکه نیازی به ۴۵ هزار تومان پول یارانه نداشته باشند”

🔸روحانی همچنین در سال ۹۲ گفت “در برنامه من علاوه بر برنامه‌های میان‌مدت، برنامه کوتاه‌مدت یک ماهه و ۱۰۰ روزه وجود دارد. ما می‌توانیم در یک زمان کوتاه تحول اقتصادی در کشور به‌وجود آوریم و مشکل کارخانه‌ها و مراکز تولیدی را حل کنیم”

🔸رئیس جمهور همچنین گفته بود “نخواهیم گذاشت ارزش پول ملی کاهش یابد”

🔸حالا با فرض اینکه همه این گفته ها مبنای اقتصادی نداشته، همه مراتب بالا را کنار بگذارید و تامل کنید در ساعات ابتدایی اجرای #برجام در سال۹۴ که روحانی با افتخار در مدح #برجام_اقتصادی گفت “در همین تجربه‌ی چند ساعته، امروز ۱۰۰ ال‌سی در بانک های مختلف باز شد و این نشان داد آن‌ها که می‌گفتند باور نکنید، اشتباه می‌کردند”

🔸البته که باید اشاره کرد این آمار از سوی رئیس جمهور در حالی تصریح شد که بانک های خارجی در روز اجرای برجام که مصادف با یکشنبه، ۲۷دی ماه بود، همگی تعطیل بودند و طبیعتا نمی‌توانستند ال‌سی باز کنند!

🔸با همین آمار متناقض بالا میتوان به عمق کلام آقای ظریف پی برد!
حالا شما بگویید هدف از برجام چیزی جز اقتصاد بوده با نه؟!

لینک پست در اینستاگرام👇

View this post on Instagram

. #یادداشت / #محمد_پاداش هم عذرخواهی کنید، هم ریل‌گذاری خود را تغییر دهید! برجامی که سیاستمدارانِ ما، مدعی بودند که مشکل رکود، گرانی، ازدواج جوانان، مسکن، بیکاری، سرمایه‌گذاری خارجی، محیط زیست، روابط بانکی و حتی آب خوردن مردم را رفع می‌کند، تا امروز عوایدش برای مردم #تقریبا_هیچ یا به عبارتی تقریبا صفر بوده است. ولی متاسفانه دولتمردان ما به جای عذرخواهی، نرم کردن دل مردم و تغییر در ریل گذاریِ خدمت، با بی‌حیایی روی زخم مردم نمک می‌پاشند و هدف از برجام را مسئله‌ی اقتصاد بر‌نمی‌تابند! رئیس جمهور در سال۹۲ گفت که "چنان رونقی به اقتصاد بدهیم و که مردم از درآمد سرشار شوند تا جاییکه نیازی به ۴۵ هزار تومان پول یارانه نداشته باشند" روحانی همچنین در سال ۹۲ گفت "در برنامه من علاوه بر برنامه‌های میان‌مدت، برنامه کوتاه‌مدت یک ماهه و ۱۰۰ روزه وجود دارد. ما می‌توانیم در یک زمان کوتاه تحول اقتصادی در کشور به‌وجود آوریم و مشکل کارخانه‌ها و مراکز تولیدی را حل کنیم" رئیس جمهور همچنین گفته بود "نخواهیم گذاشت ارزش پول ملی کاهش یابد" حالا با فرض اینکه همه این گفته ها مبنای اقتصادی نداشته، همه مراتب بالا را کنار بگذارید و تامل کنید در ساعات ابتدایی اجرای #برجام در سال۹۴ که روحانی با افتخار در مدح #برجام_اقتصادی گفت "در همین تجربه‌ی چند ساعته، امروز ۱۰۰ ال‌سی در بانک های مختلف باز شد و این نشان داد آن‌ها که می‌گفتند باور نکنید، اشتباه می‌کردند" البته که باید اشاره کرد این آمار از سوی رئیس جمهور در حالی تصریح شد که بانک های خارجی در روز اجرای برجام که مصادف با یکشنبه، ۲۷دی ماه بود، همگی تعطیل بودند و طبیعتا نمی‌توانستند ال‌سی باز کنند! با همین آمار متناقض بالا میتوان به عمق کلام آقای ظریف پی برد! حالا شما بگویید هدف از برجام چیزی جز اقتصاد بوده با نه؟!

A post shared by محمد پاداش (@padash_mr) on

 

💥و حالا با توجه به خبرهای بالا

🔴سخنان مهم و جالب وزیر سابق اطلاعات در جمع طلاب حوزه علمیه قم را ملاحضه کنید
◀️ خلاصه ای از سخنان حجت الاسلام والمسلمین مصلحی، در جلسه طلاب و فضلای اصفهانی مقیم قم:

➖ دقیقا از حدود چهار سال قبل، سه دستگاه اطلاعاتی «ام‌ آی ۶»، «موساد» و «سیا» بر اساس وضعیت اداری و اجرایی کشور، چارچوب پنج گانه ای را طراحی کردند تا انقلاب و نظام اسلامی ایران را سرنگون نمایند.

۱⃣ طراحی اول: القاء ضرورت کنارآمدن با  کدخدا به عنوان تنها گزینه فرار از مشکلات

۲⃣طراحی دوم: ایجاد  خطای محاسباتی در تصمیم گیریها در سه حوزه «مسئولین، نخبگان و مردم»

۳⃣طراحی سوم: تلاش برای فرسایش ظرفیتهای نظام در داخل

۴⃣طراحی چهارم: پیوند زدن مشکلات معیشتی مردم به جهت گیری های سیاست خارجی نظام همانند حمایت از نهضت های مختلف در کشورهای دیگر مثل عراق، سوریه، یمن و …

۵⃣طراحی پنجم: ایجاد این باور برای مردم که برای حل مشکلات اقتصادی باید سیاست های اصولی خارجی را تغییر داد با آوردن برجام و اف ای تی اف و مباحثی از این قبیل.

🔻سه دستگاه اطلاعاتی دشمن، بر اساس این پنج طراحی، شش برنامه را در دستور کار امسال و سال آینده خود قرار داده است:

➖ برنامه اول: خروج آمریکا از #برجام (کار آمریکا، عربده کشی است و اروپاییها هم به اسم مذاکره، وقت را تلف میکنند).

➖برنامه دوم: بالارفتن قیمت #دلار

➖برنامه سوم: ایجاد نارضایتی عمومی و به پای صحنه آوردن طبقه متوسط به پایین کشور در اعتراضات

➖برنامه چهارم: ایجاد #تورم در حد ورشکستگی ایران

➖برنامه پنجم: جلوگیری از بازگشت ایران به بحث #هسته ای

➖برنامه ششم: به چالش کشیدن کل نظام و معرفی نمودن رهبر معظم انقلاب به عنوان مسئول مشکلات اقتصادی کشور

⭕️ دشمن برای رسیدن به طراحی ها و برنامه های مذکور، #نفوذ_موردی و #نفوذ_جریانی را مسیر اصلی خود قرار داده است تا به اهداف خود برسد.

 

🔻انواع اقدامها در نفوذ موردی:

 

➖اقدام اول: دشمن یک نفر را جاسوس و مأمور کرده تا حذف فیزیکی انجام دهد؛ همانند شهادت شهدای هسته ای (البته صهیونیستها از ترور فیزیکی پشیمان شده و امروز سراغ بیوتروریسم رفته و برای افراد خاص، امراض گوناگون درست می کند تا حذف شوند).

➖ اقدام دوم: ترور شخصیتی افراد؛ همچون ترور شخصیتی آیت الله منتظری توسط مهدی هاشمی

➖ اقدام سوم: دشمن طراحی ۴۰ ساله کرده و بر روی یک شخص کار میکند تا او را در زمان مورد نظر خود، در رأس کشور قرار دهد.

 

🔻نفوذ جریانی:

دشمن در نفوذ جریانی به دنبال آن است که اشتباه محاسباتی در تصمیم گیریها را در سه مجموعه «نخبگان، مسئولین و مردم» به وجود بیاورد.
آنان برای ایجاد اشتباه محاسباتی، ۱۰ کار را انجام می دهند که اولین برنامه آنان، تهدید و ترساندن ماست. (همانند بیان این مطلب که گزینه نظامی یکی از برنامه های روی میز ماست).

🔳 از خرداد سال ۹۸ چهره انقلابی امروز برخی آقایان تغییر خواهد کرد
🔳 بنده با اطلاع عرض می کنم که ۲۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور مرتبط با تحریم هاست
🔳اگر اوباما هم رئیس جمهور آمریکا باقی می ماند، از برجام خارج می شد
🔳 پول به دست آمده از گرانی دلار کجا رفته است؟
🔳با کمال تأسف در دو سال گذشته رشته هسته ای را از کنکور حذف کرده اند

❗️امروز چهره نفاقی را در کشور مشاهده می کنیم که عقبه ۴۰ ساله داشته و متأسفانه کسانی که تا دیروز دم از مذاکره با کدخدا می زدند، امروز چهره انقلابی گرفته و همه در حال تعجب هستند.
تا اردیبهشت و خرداد سال آینده این چهره حزب اللهی را از این افراد خواهیم دید و از خرداد به بعد این چهره انقلابی عوض خواهد شد و رهبر انقلاب نیز فرمودند در سال ۹۸، فتنه هایی در پیش خواهیم داشت…

از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده...اکنون جواب مشخص است
از ظهور تا سقوط (برجام) / امروز دولت نیازمند آن است که باور کند برجام به پایان رسیده…اکنون جواب مشخص است

💥کتاب«عيون الحكم و المواعظ»
(قال امیرالمؤمنین علیه السلام):
مَنْ نَامَ عَنْ نُصْرَةِ وَلِيِّهِ انْتَبَهَ بِوَطْأَةِ «عَدُوِّهِ».
حضرت علی علیه السلام فرمود:

کسی که به هنگام یاری ولیّ (رهبر) خود، بخوابد با لگد دشمن از خواب بیدار خواهد شد!

💥عيون الحكم و المواعظ (لليثي)، ص: ۴۴۱٫

 

 

 

واقعیت برجام  “هیچ”…

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن