اخبار روزسیاسی و اجتماعی

امروز ۲۳ تیر ۹۸ دقیقا چهارمین سالگرد برجام است.

امروز سالگرد برجام است

⭕️ امروز ۲۳ تیر ۹۸ دقیقا چهارمین سالگرد برجام است.

قبل از برجام، قیمت دلار ۳۵۰۰ تومان بود، تورم ۱۰% و نرخ بیکاری نزدیک ۱۲% ولی امروز که ۴ سال از برجام می گذرد و ایران توان هسته ای خودش را تقریبا از بین برده، تمام شاخص های اقتصادی بدتر شده.

این هنر کشورداری غربگراها و لیبرالهاست..

عقبه پرخسارت برجام
لا به لای سخنان ۲۰ سال قبل روحانی

✍️ امروز، بیست و سوم تیر ماه، روزی مهم در تقویم و تاریخ ماست. امروز، چهارمین سالگرد انعقاد توافق هسته ای است که توسط وزارت خارجه به  برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) نامگذاری شد اما در گذر زمان، به #برجای (برنامه جامع اقدام یکطرفه!) تغییر ماهیت داد؛ هرچند که عده ای معتقدند برجام به اعتبار تنظیم نادرست و خُلل و فُرَج فراوان آن، از ابتدا هم “برجای” بود.
🔹این خلل و فرج متعدد، در نامه رهبر انقلاب به رئیس جمهور و حتی قبل از آن، بارها مورد تذکر قرار گرفت. اما ذوق زدگی زاید الوصف برای توافق با آمریکا و اروپا، مانع از اهتمام به بستن منافذ شد. بهار و تابستان چهار سال قبل، با موجی از جشن و هیجان دولتمردان مواجه بودیم؛ و سر ریز آن در جشن های خیابانی قابل مشاهده بود.
♦️اما درست در چهارمین سالگرد اعلام توافق، حتی یک مقام دولتی یا روزنامه و خبرگزاری و کانال تلگرامی و فعال توییتری حامی برجام، حاضر نیست کمترین اشاره ای به این مناسبت مهم تاریخی و عبرت های آن بکند. چرا؟ اگر برجام مایه افتخار بود نه مایه عبرت، چرا در سالروز انعقاد آن، هیچ حرفی درباره اش نمی زنند؟
🔹اگر این توافق، عاقلانه و با رعایت حداقی ضوابط یک قرارداد نوشته می شد، و “توازن تعهدات و همزمانی اجرای آن، در کنار ضمانت اجرا و مکانیسم شکایت و جبران خسارت در صورت بدعهدی” مراعات می شد، امروز لازم نبود بانیان آن، در لاک سکوت فرو بروند و ماجرا را مشمول مرور زمان کنند یا از موضع پایین از دشمن گلایه نمایند.

⭕️ امروز ۲۳ تیر ۹۸ دقیقا چهارمین سالگرد  برجام است.

قبل از برجام، قیمت دلار ۳۵۰۰ تومان بود، تورم ۱۰% و نرخ بیکاری نزدیک ۱۲% ولی امروز که ۴ سال از برجام می گذرد و ایران توان هسته ای خودش را تقریبا از بین برده، تمام شاخص های اقتصادی بدتر شده.

این هنر کشورداری غربگراها و لیبرالهاست..


حسن روحانی در خدمت فشار روانی امریکا!

▪️حرف آقای رئیس‌جمهور کاملا اشتباه است

غلامرضا مصباحی مقدم
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
▫️آقای روحانی گفته‌ شرایط ما از دوران جنگ هم بدتر است، این حرف کاملا اشتباه است.
▫️پارسال فقط ۴۲ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشتیم، در حالی که زمان جنگ صادرات نفت ما به زور سالی ۶ میلیارد دلار بود و با همین اعداد، هم جنگ را اداره می‌کردیم و هم سایر امورات کشور انجام می‌شد.
▫️آمریکا دیگر زور تحریمی جدید ندارد و هر چه داشت مصرف کرد، الان هم فقط به جو روانی روی آورده است.

🎥 استاد رحیم‌پور ازغدی:
⛔️”دولتی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام میگن “آمریکا قابل اعتماد نیست”
همین حرف رو ما قبل از برجام می‌گفتیم، جواب میدادن شما با اسرائیل همصدا هستید❗️
شنیدم یکی از نوابغ هسته‌ای ما که در دنیا تک هست، داره تو سازمان آب و فاضلاب کار می‌کنه…”

وظیفه رسانه چیست؟ آگاه سازی یا ایجاد توهم؟
یادتونه روزنامه‌های زنجیره‌ای چطور به جای گفتن واقعیت‌ها درباره برجام، غرب رو با تیترهایی مثل “امضای کری تضمین است” و “صبح بدون تحریم” فریب دادن؟

امروز چهار سال از امضای  برجام، توافقی که موافقانِ آن رفع مشکلات اقتصادی و حتی آب خوردن مردم را نیز به آن گره زده بودند، می‌گذرد؛ کاش جناب روحانی که در همان ایام پیشنهاد نامگذاریِ ۲۳ تیرماه بعنوانِ روز “گفتگو و تعامل سازنده با دنیا” را دادند، لااقل امروز نیز پیشنهاد تغییر نام اینروز به “روز عبرت” یا “پشیمانی از اعتماد به کدخدا” را بدهند تا دیگر کسی هوس مذاکره و اعتمادِ مجدد به سرش نزند!!

️‏چهارسال پیش فکر می‌کردند با تصویب برجام، دلار می‌شود ۱۰۰۰ تومان.

البته ناگفته نمونه همونایی که در سال ۹۶ جای جلاد و شهید رو عوض کردند این دروغ دلار ۱۰۰۰ تومانی را به مردم گفتند و البته بازهم ناگفته نماند الان مشغول مظلوم نمایی برای نجفی قاتل و متهم و مقصر جلوه دادن مرحومه میترا استاد هستند….
تخصص این جماعت همیشه فریب مردم بوده است.

🔻 از کرامات سخنگوی دولت تدبیر این است که شیره را خورد و گفت شیرین است!

👈 جناب سخنگو! با توجه به این اعتراف تلویحی شما که “تحریم‌های این دوره با قبل، قابل مقایسه نیست”، “باید قشنگ به مردم بگویید که اگر برجام نبود، چه اتفاقی می‌افتاد؟”

🔹 ۲۳ تیر ۹۸ | ربیعی، سخنگوی دولت: تحریم‌های این دوره با قبل، قابل مقایسه نیست؛ تحریم‌ها باعث تورم و افزایش نرخ ارز شد!

🔸 ۲۸ دی ۹۵ | روحانی: برخی‌ها لوکس نقد می‌کنند! نقد لوکس خیلی جایی ندارد؛ باید قشنگ به مردم بگویند که اگر برجام نبود، چه اتفاقی می‌افتاد؟

🔸 ۱ فروردین ۹۵ | روحانی در سیما: تحریم‌های بانکی، مالی، پولی، نفتی، پتروشیمی، بیمه، حمل و نقل و همه تحریم‌های هسته‌ای برداشته شد؛ در جامعه ما نباید اثری از دروغ باقی بماند

🔸 ۲۰ فروردین ۹۴ | روحانی در همایش روز ملی فناوری هسته‌ای: ما هیچ توافقی را امضا نخواهیم کرد مگر آنکه در نخستین روز اجرا تمام تحریم های اقتصادی بالمره و در همان روز لغو شود

🔸 ۸ شهریور ۹۳ | روحانی: همه مسئولیت مذاکرات با من است

🔸 ۱۳ تیر ۹۳ | روحانی: ارزش‌مداران خیلی غصه نخورند، ما می‌دانیم چه‌کار می‌کنیم؛وزارت خارجه و تیم مذاکره‌کننده ما کاملاً تخصص لازم را دارند؛ والله و بالله و تالله که سال‌های ۸۴ تا ۹۲ گذشت و تکرار نمی‌شود

🔸 ۶ خرداد ۹۲ | روحانی در ایام تحریم‌ها و جنگ اقتصادی و در آستانه انتخابات در سیما: ریشه همه مشکلات به مدیریت و کارآمدی دولت باز می‌گردد؛ مسببین وضع اقتصادی موجود باید دادگاهی شوند


▪️ دولت روحانی ۲۰۰۰ روز است که برای ساماندهی یارانه‌ها کاری نکرده/ افزایش فاصله طبقاتی پیامد بی‌عملی دولت

▫️اکنون ۶ سال یا به‌عبارتی بیش از دوهزار روز از عمر دولت حسن روحانی می‌گذرد. در طول مدت گذشته دولت هرگز نتوانست برنامه راهبردی و قابل اجرایی برای هدفمندکردن یارانه‌ها به قصد کاهش فقرزدایی تدوین و اجرا کند.
▫️این ناتوانی در کنار بحران‌های اقتصادی سال‌های اخیر که به‌واسطه ناکارآمدی دولت موجب کاهش ارزش پول ملی، افزایش دو تا سه برابری قیمت‌ها و کاهش قدرت خرید خانوارها شده، پیامدی جز افزایش فاصله طبقاتی و رشد فقر در کشور نداشته است و اگرچه در چنین اوضاعی ضرورت حذف یارانه پردرآمدها بیش از هر زمان دیگری ضروری به‌نظر می‌رسد، اما شواهد نشان می‌دهد دولت امسال نیز قادر به انجام تکالیف خود نیست، مگر آنکه اراده‌ای آهنین در بدنه دولت، عزم خود را برای عمل به قانون جزم کند.


▪️ضعف تیم اقتصادی دولت عامل ۷۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور است

روزنامه جهان صنعت:

▫️به عقیده کارشناسان در آشفتگی کنونی اقتصاد می‌توان به تحریم‌ها سهم ۳۰درصدی داد و ۷۰ درصد از وضعیت موجود معلول سوء‌مدیریت و سیاست‌های کارشناسی نشده تیم اقتصادی دولت و ضعف نهادهای نظارتی در تنظیم و کنترل بازار است.

▫️قیمت سیب‌زمینی هفته‌هاست که روی ۱۰هزار تومان مانده و دولت تنها راهی که پیش پای خود می‌بیند وضع عوارض صادراتی جهت تنظیم بازار داخلی است. دلالان به بهانه نوبرانگی قیمت محصولات کشاورزی را بالای ۵۰ هزار تومان نگه می‌دارند در حالی که همان محصول از کشاورز زیر ۲۰ هزار تومان و گاهی ۱۰هزار تومان خریداری می‌شود.

رئیس جمهور در جلسه شورای اداری خراسان شمالی:
🔹اگر #برجام به نفع آمریکا بود، چرا آمریکا از برجام خارج شد؟

🇮🇷 نهم دی: اگر به نفعش نیست پس چرا اصرار داره که ما در برجام بمونیم؟

چرا ترامپ به برجام علاقمند شده؟

مهدی محمدی
روزنامه وطن امروز/۲۲ تیر ۱۳۹۸

این روزها حرف هایی درباره برجام از جانب مقام های دولت امریکا شنیده می شود که شاید به نظر برخی عجیب برسد. دو نالد ترامپ گفته ایران باید به سبب عدم پای بندی به تعهداتش در برجام تحریم شود. یا برایان هوک -که فعلا بی توجه به «مسئولیت شخصی» که در آینده متوجه او خواهد بود، به میدان دار شر علیه ایران تبدیل شده- گفته همه جهان باید برای عمل ایران به تعهداتش در برجام تلاش کند.
کسانی در داخل ایران در واکنش به این قبیل سخنان، که از زمان آغاز عملی کاهش تعهدات برجام یی ایران با بسامد بالا از سوی مقام های امریکایی تکرار شده، گفته اند که مقام های امریکایی به تناقض گویی افتاده اند و چطور می شود کشوری که همواره گفته برجام یک توافق بد است و بیش از یک سال قبل، به طور یکجانبه از توافق خارج شده، حالا نگران عمل ایران به برجام شده باشد.
این دیدگاه، از این جنبه که می گوید امریکا در واقع صلاحیت اظهارنظر درباره عمل یا عدم عمل ایران به تعهدات برجامی اش را ندارد، در واقع نادرست نیست اما حقایق مهمی را نادیده می گیرد که ریشه در یکی از اشتباهات تحلیلی بسیار جدی تیم سیاست خارجی دولت آقای روحانی دارد.
بیش از دو سال است مقام های دیپلماتیک دولت آقای روحانی تلاش می کنند از اینکه ترامپ ظاهرا مخالف برجام است نتیجه بگیرند، پس برجام توافق خوبی است. من اکنون به هیچ وچه مایل نیستم به مشاجره داخلی درباره خوب یا بد بودن برجام بپردازم یا به آن دامن بزنم، لیکن فکر می کنم این موضوعی است که اشتباه تحلیلی درباره آن یکی از عوامل اصلی فرصت سوزی دولت در یک سال مابعد خروج امریکا از برجام، و در نتیجه عقب افتادن استراتژی «اقدام راهبردی برای تحمیل هزینه به امریکا» بوده که اگر به جای ۳ ماه قبل، یک سال قبل آغاز می شد، چه بسا بسیاری از آنچه اکنون می بینیم اساسا رخ نمی داد.
اشتباه دولت آنجا بود که دو حقیقت کم و بیش روشن را نادیده گرفت و در مقابل استدلال های متنوع در دفاع از آنها سرسختانه مقاومت کرد.
حقیقت اول این بود که امریکا برجام را نه بد، بلکه کم می دانست و هدف آن از خروج از برجام هم نه منتفی کردن آن، بلکه توسعه آن به سایر حوزه های نگرانی راهبردی امریکا از ایران (آنگونه که در فهرست ۱۲ گانه پمپئو آمده) و جایگزین کردن آن با یک «برجام پلاس» یا «برجام بزرگ تر» بود –و هست- که با همان مدل برجام، ساییر برنامه های امنیت ملی ایران را نیز مانند برنامه هسته ای، متوقف کند. بنابراین، دولت امریکا اساسا هرگز در پی منتفی کردن برجام نبوده بلکه به دنبال آن بوده که با انباشت گزینه های فشار علیه ایران، برجام های موشکی و منطقه را هم از دل برجام هسته ای بیرون بکشد.
حقیقت دوم هم که متاسفانه بی جهت نادیده گرفته شد این بود که امریکا وقتی از خروج از برجام سخن می گوید مقصودش در واقع این است که خودش از برجام خارج شود –چنانکه گفتیم با هدف بازگشت به یک توافق بزرگ تر- اما ایران را به امید اروپا، یا به سبب نگرانی از تبعات خروج از برجام یا به هر دلیل دیگر در برجام نگه دارد و متقاعد کند که به اجرای تعهدات هسته ای اش ادامه بدهد. به عبارت دیگر، خروج امریکا از برجام یا انتقاد آن از محتوای توافق، هرگز به این معنا نبوده که برای امریکا مهم نیست ایران به تعهدات برجامی اش عمل بکند یا نه؛ بلکه چنانکه در هفته های گذشته آشکارا دیده ایم دولت امریکا، اروپایی ها و حتی اسراییل شدیدا از اینکه ایران محدودیت های برجامی بر برنامه هسته ای اش را کم کند نگرانند و هر گام ایران که در این مسیر برداشته می شود آنها را آشفته تر می کند. بنابراین خروج امریکا از برجام به معنی «بی اهمیت بودن تعهدات برجامی» ایران نیست بلکه برعکس، دقیقا مبتنی بر این محاسبه صورت گرفته که ایران به دلایل سیاست داخلی یا دلایل دیگر، هرگز به چارچوب برجام آسیب نخواهد رساند. طبیعی است بهترین وضعیت برای امریکا –وحتی اروپا- این است که خود از برجام خارج شده و زیر بار هیچ تعهدی نروند اما در عوض ایران مفت و مجانی در توافق باقی بماند و یکی از مهم ترین نگرانی های راهبردی آنها را که تداوم یک برنامه غنی سازی فعال در ایران است، مرتفع کند.
اظهارات فعلی مقام های دولت امریکا به هیچ وجه عجیب نیست. مدت هاست روشن است که دولت امریکا وابستگی راهبردی و اطلاعاتی جایگزین ناپذیری به برجام دارد و کاهش تعهدات برجامی از جمله موثرترین اهرم هایی است که می تواند به تغییر محاسبات امریکا درباره تحریم ها منجر شود. اکنون که امریکایی ها می بینند ایران واقعا به سمت تخریب چارچوب برجام در حرکت است، طبیعی است که نگران شده و به هر شیوه ممکن برای جلوگیری از تداوم این روند تلاش کنند؛ همچنانکه که مضمون اصلی همه دیدارهای دیپلماتیک در هفته های گذشته نیز همین بوده است.

زیان ۴۳ میلیارد دلاری ایران از تعلل اروپا

🔸ایران در مذاکرات برجامی با اروپا باید به جای هر طرحی، مساله جبران خسارت‌های ۱۴ ماه اخیر را پیگیری کند.

🔻درست در روزهایی که مجلس سرگرم سبک‌سنگین کردن بندهای توافق بود، سیروس ناصری، عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و همکار روحانی در سال‌های ابتدایی دهه ۸۰ مدعی شد روزانه ١٠٠ تا ۱۵۰ میلیون دلار هزینه تاخیر در اجرای برجام می‌شود.
ناصری همچنین گفته بود که با احتساب ٢٢ تا ٢٣ روز تاخیر در اجرای برجام ٢٠٠٠ تا ۲۵۰۰ میلیون دلار بابت تاخیر اجرای #برجام ضرر به کشور وارد می‌شود. او البته فقط چهار روز قبل‌تر از آن با حضور در برنامه «ثریا» مدعی شده بود تاخیر کمیسیون برجام تا آن روز سه‌میلیارد دلار –به روایتی ۶ تا هشت درصد مبلغی که چهار روز بعد اعلام کرد- به ایران ضربه زده است و این وسط کسی هم نپرسید که این همه تناقض میان همین چند عدد و رقم اعلام‌شده را با چندمن عسل باید هضم کنیم!

🔺خسارت ۱۰۰ میلیون دلاری در روز، از سوی اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس‌جمهور هم مطرح شد.
🔺در همان ایام نهاوندیان، رئیس دفتر رئیس‌جمهور هم در کمیسیون بررسی برجام از رقمی جدید پرده برداشت و با بیان اینکه هزینه مبادله‌ای که بر اقتصاد ما تحمیل شد در یک محاسبه سرانگشتی حداقل ۱۵ درصد در واردات و صادرات بوده، گفت هزینه مبادله تجارت، سالانه حداقل ۱۵ میلیارد دلار می‌شود و این یعنی تحمیل ۱۳۰ میلیارد تومان هزینه در روز بر ملت ایران.

🔹از روز خروج آمریکا از برجام، درست ۴۲۹ روز می‌گذرد و اگر گفته‌های ترکان که آن روزها مبنای استدلال بسیاری از سیاسیون در دفاع از برجام قرار می‌گرفت صحت داشته باشد، کشور تا امروز ۴۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار خسارت دیده است.
گزارش #فرهیختگان

 ⭕️ ظریف گفته:

👈اینستکس شاید ارزشی نداشته باشه اما یک ارزش سیاسی داره و آن اینه که با نزدیک ترین متحدان آمریکا همکاری وجود داشته باشه تا امریکا را دور بزنن.

🍃حالا تازه شده مثل زمانی که بعد از افتضاح برجام گفتن👇👇👇

“ما حداقل تونستیم آمریکا رو تو دنیا منزوی کنیم”

💥آقای ظریف، خودتون خوب میدونید که اروپا بین ایران و آمریکا قطعا مارو انتخاب نمیکنه؛!!

👈تا بخواد اونارو دور بزنه

👈بعدشم این منزوی کردن ها برای مردم ما دارو و پول و رفع مشکلات تحریمی نمیشه؛!

👈شما با شعار درست کردن همین چیزا رای آوردی

👈 حالا فقط با کمتر شدن بیانیه های شورای امنیت علیه ایران جشن راه میندازین!!!

👈کارهای دست چندم و دست خالیتون منو کشته ، بابا ایول ؛!!


💢 رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی:

▪️ ۱۰ تن اورانیوم غنی شده و ۱۰۰ تن آب سنگین که از کشور خارج شد، چند سال طول می کشد تا دوباره تولید شود؟

▪️کجای برجام گفته بود که آب سنگین را از کشور خارج کنیم؟

▪️دولت برخی تحریم‌های نانوشته را در داخل اعمال کرده است

▪️کاری کردند که قائم مقام انرژی اتمی رفت و به کار کشاورزی مشغول شد!

اجازه مذاکره برای رفع تحریم‌ها بود یا برای مذاکره بخاطر مذاکره؟

_این‌روزها #دولت_ناکارآمد بجای اینکه پیگیر رفع تحریم‌ها و احقاق حقوق مسلم هسته‌ای باشه به دنبال دادن تنفس مصنوعی به #گوساله_سامری_برجام هستش و اصلا انگار نه انگار که برجام بخاطر رفع تحریم‌ها بود و نه بخاطر مذاکره

🔴 دو پیش بینی که محقق شد‼️

🔹 پس از واکنش حداقلی ایران به عدم اجرای تعهدات طرف اروپایی در برجام، ترامپ رسماً از هدف فشارحداکثری بر مردم ایران و آرزوی انتخاباتی اش رونمایی کرد و گفت:
“من چشم‌انتظار روزی هستم که بالاخره با سران ایران برای تدوین توافقی دیدار کنم.”

🔻 این روزها بعد از عدم اجرای تعهدات اینستکسی اروپا و بیان ادعای آرزو و چشم انتظاری احمق درجه یک(ترامپ)، چشیدن شهد توصیه های سال گذشته رهبر انقلاب خطاب به جناب روحانی و هیات دولت طعم شیرین تری دارد و در حقیقت تجلی حکیم بودن رهبر انقلاب و تحقق دو پیش بینی معظم له است!

۱⃣ پیش بینی بازی اروپایی ها:
” اروپا جایی نیست که ما بتوانیم برای مسائل گوناگون خودمان از جمله همین مسئله‌ی برجام و مسائل اقتصادی و مانند اینها به آنها امید ببندیم؛ نه، اینها کاری نخواهند کرد؛….به هرچه وعده میدهند، با تردید نگاه کنید. الان هم که دارند بازی درمی‌آورند. به نظر من در این قضایای مربوط به برجام و تحریم ها دارند شوخی میکنند؛”

۲⃣ پیش بینی آرزوی دیدار انتخاباتی ترامپ:
” آمریکایی‌ها احتیاج دارند به مذاکره‌ی با جمهوری اسلامی. دولتهای آمریکا -هم آن دولت قبلی، هم این دولت، هم دولت اسبق- همه احتیاج دارند نمایش بدهند که ما جایی مثل جمهوری اسلامی را کشاندیم پای میز مذاکره؛ این چیزی است که نیاز دارند.”

⭕️مظفر،عضو مجمع تشخیص مصلحت:
“روحانی گفت انتظارات باید متناسب با اختیارات رئیس‌جمهور باشد و در حوزه فرهنگ، سیاست و بین‌الملل بسیار چیزها در اختیار رئیس‌جمهور نیست.”

🔻آقای روحانی!

– شما قبل از انتخابات گفتید من همه مشکلات رو حل می‌کنم و کلید دست من است و برنامه صد روزه دارم، بعد زدید زیرش،

– قبل برجام گفتید همه مسئولیت مذاکرات با من است، هسته‌ای رو تعطیل کردید و در عوض 👇
تقریبا_هیچ گرفتید،

– وزیر خارجه‌تان برخلاف سیاست‌های نظام کنار جان کری خبیث قدم زد،

– کاری نبود که بر خلاف نظر دلسوزان نظام انجام نداده باشید و حالا میگید اختیارات لازم رو ندارم❗️

⛔️آقای پرزیدنت! چه بخواهید چه نخواهید، چه قبول کنید و چه قبول نکنید شما و اصلاح‌طلبان عامل اصلی وضعیت اقتصادی و سیاسی حال حاضر هستید و باید در پیشگاه مردم پاسخگوی عملکرد خود باشید.

کمترین انتظار مردم از شما عوض کردن رویکرد ۶ ساله شما یعنی امید به کمک غربی‌هاست…

🔴 ماجرای پلوی سفارت انگلیس،!!

💥سابق برای افطارسراغ یک اهل دل،عارف یا مومن پارسا و یا عالمی خود ساخته می رفتند تا با تناول لقمه ای حلال همراه با دعای آن راه یافته ، جان خود را که با روزه ، مهیای کسب فیوضات رحمانی شده با شوارق رحمانی منور کنند .واقعا این طیف خود باخته چه می کند .شب گذشته در سفارت انگلی مراسم افطاری ! بوده و از قضا معاون وزیر و مدیر کل و…بر سر سفره ارباب و کدخدا متنعم.
بیهوده نیست آقایان از تشر رئیس، اینچنین قافیه می بازند!
وعجیب نیست اسرار کشور گاه سراز ناکجا آباد در می آورد .ما با این جماعت انگلیسی زده و غرب پرست که متاسفانه
در لایه های حاکمیت گاه نفوذ کرده اند روبرو هستیم .آقای عزیز شما اگر گشنه یک افطار بودید. می فرمودید ملت با صدقه خود شما را سیر می کرد.

شما که الحمدلله با حقوق مکفی از انواع تعیش برخوردار هستید
چرا عزت ملت را فروختید؟
این عهد ملت با شما نبود.شما که در همه چیز فوری اعلام رفراندوم می کنید
ای کاش ازمردم سوال می کردید ببینید آیا مردم موافق این اقدام شما بودند؟!
پلوی سفارت را اگر کسی خورد دیگر دل برای مردم می سوزاند؟

امروزبه مدیرکل پارلمانی وزارت خارجه ، درمورد این رفتار شنیع اعتراض کردم ، سری تکان داد و ضمن تایید گفتند سال‌های قبل هم بوده فقط امسال لو رفته.

پیش خود گفتم بگو چرا سرنوشت برجام و…به اینجا رسید. سرنوشت مملکت به چنین آدم‌هایی سپرده شده ،کسی که عهد قجری فکر و عمل می کند ولی تیپ و ‌ظاهر او جمهوری اسلامی است .
عمده مسئله اینان هستند.اینان یا ساده لوح هستند یا خائن.
💥به هر حال ساده لوح یا خائن جایش در زباله دانی تاریخ است….👍

🔻سین برنامه اروپا در برجام:

▪️۲ سال برای رسیدن به توافق برجام
▪️۳ سال برای راستی آزمایی ایران در انجام یک طرفه تعهدات برجام
▪️۱۰ ماه برای نجات برجام
▪️۳ ماه برای شرط و شروط گذاشتن برای اجرای راهکار نجات برجام
▪️۱۲۰ روز برای اثبات پایبندی به برجام…

❗️کافیه یا هنوز برای اثبات قابلیت هاش زمان لازم داره؟

💢 ‏اگه میخواید فرق مقاومت و مذاکره رو خوب متوجه بشید نگاه کنید به سالگرد آزادسازی خرمشهر (که هر ساله جشنش می گیریم و حس غرور می کنیم) و ‎#سالگرد_برجام (که دیگه از اون بزن برقص هایش هیچ خبری نیست) و مایه عبرت ملت به واسطه اطمینان به کدخدا و اروپا توسط غربگدایان شده است…🇮🇷

💢 دوگانه ی جنگ و صلح فریب کاری همیشگی غربگراهای داخل ایران بوده. به این معنی که یا امان نامه رو می پذیریم و با نظام سلطه صلح می کنیم تا مشکلات کشور رفع بشه یا راه چالش و مقاومت رو قبول میکنیم و بدبختی به بار میاد… این دوگانه از اساس غلطه و چیزی جز یک ‎#فریب_بزرگ از سوی افسادطلبان نیست… وجالب این است که همیشه در مذاکرات هم شکست خوردند… از ترکمانچای… تا برجام😇😎👿🎩

💢 یک بام و دو هوای رئیس جمهور!!!!!!

🔸روحانی زمان انتخابات:👇

🔹آمریکایی‌ها کدخدای جهان هستند، با کدخدا بستن راحت تر است.

🔸 روحانی چند سال بعد:👇

🔹مشکل اروپا این است که آمریکا را کدخدای جهان می‌دانند!!!

🔸 روحانی که برخلاف فرامین رهبری در اعتماد نکردن به اروپا پس از خروج آمریکا از برجام، کشور را ۱۵ ماه است که معطل اروپاییان کرده است حالا امروز گفته:

🔸 اروپایی ها فقط حرف میزنند!!!

✍️ آقای رییس جمهور وقت تسویه حساب نیست چون واگذارش کردیم به قیامت! ولی محض رضای خدا یکبار هم که شده به حرفهای رهبر امت گوش کن و به جای اعتماد به کدخدا و اروپا به خدا و حجتش اعتماد کن!
ارادتمند: ناصر کاوه

🌹طنز جبهه!
💥داستانهای آقا فریبرز (۶۰):👇

🌿… فریبرز داشت از خاطرات رانندگی اش می گفت 👈باخنده😄 گفت: وقتی از کنار پاسگاه های ارتش رد می شوم یک دست تکان میدم و با سرعت رد می شوم ولی وقتی از کنار مقر بسیجی ها رد می شوم😇 هنوز یک کیلومتر مانده چراغ میزنم 😍 بوق میزنم😝آرام آرام سرعتم را کم می کنم😜 ۲۰ متر مانده به دژبانی😎 بسيجی ها پیاده می شوم لبخند میزنم✌️ دوباره دست تکان می دهم👌 بعد سوار می شوم وبا ترس از کنار مقر یا دژبانی رد می شوم😚

🌿… گفتم خوب چرا این کارها را می کنی😠فریبرز گفت👈 اصل ماجرا این است که دژبان های ارتشی چند ماه اموزش تخصصی دیده اند😃 اگر ماشینی از دژبانی ارتش رد بشود و به او مشکوک شونداز دور بهش علامت میدن بعد تیر هوایی می زنند😜 آخر کار اگر خواست بدون توجه از دژبانی رد شود به لاستیک ماشین تیر می زنند😠 ولی توی دژبانی برادران بسیجی که میائی👈 اگر مشکوک شوند اول یه خشاب رگبار خالی می کنند😁 تا به شما برسند😃 بابای صاحب بچه را که درآورند 😍بعد چندتا تیر هوایی شلیک می کنند😃 و آخر که فاتحه طرف خوانده شد؛ داد می زنند ایست🎩 این را که فریبرز گفت، بمب خنده😄 بود که تو چادر منفجر شد😍
#کتاب_گلخندهای_آسمانی #ناصر_کاوه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن