سیاسی و اجتماعی

تازه‌ترین خبرها از سقوط هواپیمای اوکراین و روشن شدن داستان و مقصر اصلی

چه کسانی نگذاشتند تمام حقیقت را بدانیم؟

این روزها فرضیه های مختلفی راجع به وجود عامل سوم در سرنگونی و سقوط هواپیمای اوکراین مطرح می شه که قابل تامل است و باید مورد توجه کمیته بررسی علت سرنگونی قرار بگیره.
این فرضیه ها تا کنون عمدتا حول محور فریب ( جنگ‌ الکترونیک آمریکا با هدف تغییر کدهای هواپیمای مسافری به موشک‌ کروز در رادار پدافند ) بود.

🔴احتمال عمدی بودن هدف قرار گرفتن هواپیمای مسافربری توسط افراد ناشناس و سپس هدف قرار گرفتن توسط سامانه سپاه !!!!خوب ببینید!!!!

‼️ هواپیما دو بار موشک خورده با موشک اول آتش گرفته و بعدا سامانه سپاه فعال شده و موشک دوم شلیک شده…

❌ موشک ‌اول توسط نفوذی های خائن زده شده..،

❌ نکته مهم اینکه فیلمبردار میدونه از کجا میخواد موشک شلیک بشه و دوربین رو به سمت پایین میاره 😡

خوب با دقت ببینید ‌…

شواهد حاکی از آن است که:

۱- این هواپیما دو هفته پیش در اسراییل بوده

۲- در فرودگاه امام خمینی تهران نیز دستکاری شده

۳- از طرف اوکراینی ها اجازه بررسی بیشتر هواپیما و تاخیر در پرواز داده نشده و گفتند حتما باید الان بپرد

۴- این هواپیما پس از پرواز ارتباطش با برج مراقبت قطع می‌شود!!

۵- با اینکه سپاه هشدار داده بود پرواز انجام نشود ولی عده ای اصرار کردند که باید بپرد

۶- رسانه های آمریکایی و اروپایی ها از کجا اینقدر از همان اول یقین داشتند هواپیما موشک خورده، مگر آنجا بودند!؟

۷- با اینکه سانحه های هوایی که معمولا چندین ماه بعد نتیجه اش مشخص می شود، چرا این قدر فشار رسانه ای زیاد کردند تا سپاه همه چیز را به عهده بگیرد؟

۸- سیستم پدافند سرباز قطع شده بود!

۹- به او سه بار هشدار داده بودند که موشک کروز به سمتت شلیک شده!

۱۰- برخی از سران اصلاح طلب از چند روز پیش گفته بودند که قرارست اغتشاشات ایجاد شود

۱۱- همزمان با این کار انگلیس، آمریکا، اسراییل فورا به حمایت برخاستند

۱۲- چرا ذهن مردم از شرایط منطقه و خروج خفت بار آمریکا باید به این سمت برود؟
۱۳- چرا کسی به فکر زندگی سیل زده مردم سیستان و کشته شده های کرمان نیست؟

۱۴- چرا یهویی خبرها فقط باید به سمت هواپیما برود؟

۱۵- چرا فقط شبکه های اجتماعی ایران در این خبر متمرکز شدند؟

۱۶- چرا کسی حاضر نیست بپرسد فرمانده آمریکایی عین الاسد اگر زنده است، کجاست؟

۱۷- چرا خبرنگار عراقی که میخواست از تلفات عین الاسد فیلمبرداری کند را کشتند و کسی صداش در نمیاد؟

۱۸- چرا ترامپ از دیروز تا حالا دو پیام فارسی فرستاده که ما سرگرم اغتشاش باشیم؟

۱۹- چرا در حالی که تمام جبهه مقاومت از سوریه، یمن، لبنان، پاکستان و عراق دارند از حمله خبر می دهند، مردم ایران را به یک امر فرعی مشغول کردند؟

۲۰- چرا کشور های عربی دارند از ترس به این و اون رو میزنند، ولی برخی در داخل می‌خواند مردم حواسشون به حاشیه ها باشه؟

معاویه وقتی به امیرالمومنین میخواست نامه بنویسه می گفت یادته تو قرار بود جانشین پیامبر بشی ولی دو تای دیگه اومدند جای تو رو گرفتند و خلیفه شدند ( میخواست با این کار مردم رو دچار دو دستگی کنه و سپاه حضرت رو دچار تفرقه و حواشی کنه چون بعضی از یاران حضرت قبلاً کسان دیگری رو به خلافت قبول داشتند ولی حالا زیر بیرق امیر المومنین علیه السلام می خواستند با معاویه لعنة الله علیه بجنگند) معاویه به این کار ها نیاز داشت، اما امیرالمومنین جوابشو داد، و دستش همیشه برا حضرت رو بود.

⭕️گزارش بسیار مهم سقوط هواپیمای اوکراین

📄 گزارش زیر توسط واحد دفاعی موسسه_مصاف_ایرانیان تنظیم شده است و به احتمال بسیار زیاد دلیل شلیک پدافند ایرانی👈 به هواپیمای اوکراینی انجام عملیات «سوتر» از سوی امریکایی ها بوده است…(تبدیل ماهیت هواپیمای مسافربری به موشک کروز درصفحه رادار) برای مشاهده اطلاعات کامل و مطالعه به آدرس های زیرمراجعه کنید👇

📄 گزارش زیر توسط واحد دفاعی  موسسه مصاف ایرانیان تنظیم شده است و به احتمال بسیار زیاد دلیل شلیک پدافند ایرانی به هواپیمای اوکراینی انجام عملیات «سوتر» از سوی امریکایی ها بوده است

‏بسم الله الرحمن الرحیم

این سوال برای بسیاری از هموطنان عزیز مطرح شده که چطور ممکن است یک سامانه پدافند هوایی و موشکی یک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ با آن حجم از جثه را یک موشک کروز شناسایی کند. در این ‎#رشتو بنا داریم به معرفی یک سامانه جنگ الکترونیک سایبری اشاره کنیم ‏که فرایند کارکرد آن فریب سامانه‌های دفاع هوایی و موشکی حریف است.سامانه جنگ الکترونیک سوتر(Suter)و سامانه دفاع هوایی و موشکیBUK-M1

هدف از استفاده از سامانه‌های جنگ الکترونیک در میدان‌های نبرد،ایجاد اختلال در سیستم‌های راداری و ناوبری کشورهای حریف است و شامل چند مورد است که به علت گستردگی محتوی در این مبحث نمی‌گنجد.

سامانه جنگ الکترونیک سوتر (Suter) نیز یک نوع سامانه جنگ الکترونیک است که هدف از کارکرد آن فریب سیستم‌های دفاع هوایی و موشکی حریف است.کارکرد این سامانه به گونه‌ای است که با ارسال امواج الکترونیکی و الکترومغناطیسی به سیستم‌های دفاع هوایی و موشکی و نفوذ در رایانه آن‌ها و یا شبکه یکپارچه پدافندی، ضمن ایجاد اختلال در فرایند کارکرد آن‌ها، پالس‌ها و داده‌های غلط را برای آن‌ها ارسال می‌کند. بنابراین می‌توان این سامانه را یک سیستم جنگ الکترونیک سایبری نیز برشمرد.

‏این سیستم جنگ الکترونیک در ابتدا توسط شرکت سیستم‌های الکترونیکی BAE آمریکا طراحی و تولید شد. شایان ذکر است که این سیستم پیشنه استفاده در عملیات‌های رزمی را هم دارد جنگنده های اف ۱۶ رژیم صهیونیستی در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۹ ضمن ورود به حریم هوایی سوریه و هدف قرار دادن مواضع نظامی در استان حماه در هنگام بازگشت در تور سیستم‌های پدافند هوایی سوریه قرار گرفتند. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به منظور خارج شدن از تور پدافند هوایی سوریه با استفاده از این سامانه جنگ الکترونیک،موقعیت (coordination) ومعرف خود را بر روی یک هواپیمای الیوشن ارتش روسیه IL20 منتقل کردند و سیستم‌های پدافند هوایی سوریه نیز فریب سامانه جنگ الکترونیک رژیم صهیونیستی را خورده و هواپیمای روسی را مورد هدف قرار دادند.

‏جنگنده‌های رژیم صهیونیستی که برای اولین مرتبه به کارایی این سامانه جنگ الکترونیک پی برده بودند، در هنگام پرواز هواپیماهای ترابری ایران به سوریه، بر فراز حریم هوایی لبنان پرواز کرده و داده‌های فریب را بر روی هواپیماهای ترابری ایران قرار می‌دادند با این فرضیه که سامانه‌های پدافند هوایی سوریه دوباره فریب عملیات جنگ الکترونیک رژیم صهیونیستی را خورده و هواپیماهای ترابری ایران را هدف قرار دهند.

استفاده از سامانه جنگ الکترونیک فریب توسط آمریکا نیز در خرداد ماه سال جاری علیه ایران نیز آزمایش شد در آن دوره که در بحبوحه انهدام هواپیمای بدون سرنشین MQ-4 آمریکا و تحرکات نظامی آمریکا در جنوب خلیج فارس قرار داشت، بر روی یکی از سامانه‌های راداری یک فروند سوخت‌رسان KC-135 آمریکا بر روی حریم هوایی ایران و در نزدیکی سایت هسته‌ای نطنز مشاهده شد، اما با استفاده از سامانه‌های تلفیق اطلاعات و سیستم یکپارچه پدافندی مشخص گردید که هدف مورد نظر یک هواپیمای غیرنظامی متعلق به یکی از شرکت‌های هواپیمایی داخلی بوده است.

در ارتباط با سیستم پدافند هوایی BUK-M1 نیز لازم به توضیح است که این سیستم در واقع یک سیستم پدافند هوایی متحرک تاکتیکی در سطح تیپ و لشکر است که با توجه به شرایط صحنه نبرد و جابجایی یگان‌های زمینی بایستی به طور مداوم موقعیت خود را جابجا کرده و نسبت به مقابله با اهداف مهاجم اقدام نماید.

‏سیستم BUK-M1 در واقع همان سیستمی است که در تاریخ ۲۴ آگوست ۲۰۱۴ (۲ شهریور ۱۳۹۳) یک فروند هواپیمای بدون سرنشین رادار گریز پیشرفته رژیم صهیونیستی موسوم به HERMES-450 که یک پهپاد جاسوسی است را در حالی که وارد حریم هوایی ج.ا.ایران شده بود مورد هدف قرار داد بنابراین این سیستم از کارایی بالایی در درگیری‌های تاکتیکی و برد کوتاه برخوردار بوده وبه دلیل جابجایی‌های مداوم ضرورتا نیازی نیست در سامانه یکپارچه پدافندهوایی قرار گیرد،اما این سیستم ازنقاط ضعف جدی نیز برخوردار است به ویژه دربرابر سامانه‌های جنگ الکترونیک از نوع آمریکایی اما با وجود همه این موارد حادثه ناگوار پرواز بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی اوکراین کام همه ملت ایران را به ویژه بعد از سیلی محکم سپاه به آمریکا بسیار تلخ کرد.

اما این احتمال نیز دور از ذهن نیست که سیستم پدافند BUK-M1 در آن شرایط ویژه با بالاترین سطح هشدار (High Alert) توسط سامانه‌های جنگ الکترونیک آمریکایی به ویژه پهپادهای MQ-1 که پایلوت اصلی سیستم‌های جنگ الکترونیک هستند و در آن زمان در مناطق مختلف مرزی به ویژه در شمال اقلیم کردستان عراق فعالیت می‌کردند، توسط سامانه‌های فریب سوتر دچار اختلال و فریب تاکتیکی شده باشد.

‏نکته‌ دیگر در ارتباط با جو حاکم بر کارکنانی است که در سامانه‌های پدافند هوایی و موشکی مستقر می‌شوند. این کارکنان به ویژه در شرایط جنگی با بالاترین سطح هشدار با شرایط ویژه‌ای روبرو هستند. آن‌ها بایستی بعد از شناسایی هدف در کسری از ثانیه (در نهایت ۱۰ ثانیه) تحلیل کرده، تصمیم‌گیری و اقدام نمایند،و در عین حال ضریب احتمال خطا را به حداقل برسانند. اما با همه این موارد حتی در صورت فرض اینکه این سامانه در معرض فریب جنگ الکترونیک قرار داشته، این موضوع قطعا توسط کارشناسان نخبه نظامی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت اثبات این مدعی، آمریکا مرتکب طبق مواد ۴، ۵ و ۴۴ معاهده شیکاگو مرتکب «جنایت علیه بشریت» شده و از طریق مراجع بین المللی قابل پیگیری خواهد بود.

با وجود همه این موارد حادثه ناگوار پرواز بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی اوکراین کام همه ملت ایران را به ویژه بعد از سیلی محکم سپاه به آمریکا بسیار تلخ کرد
و ملت شریف ایران را داغدار جانباختگان این حادثه ناگوار نمود. اما نکته این حادثه ناگوار این است که مانند آن ممکن است برای هر یک از ما در جریان زنگی روزمره مصداق داشته باشد آیا تاکنون فکر کرده‌اید راننده‌ای که با سرعت بالا درخیابان‌ها تردد می‌کند وناگهان با عابرین پیاده مواجه می‌شود،چه واکنشی نشان می‌دهد؟آیا تاکنون این اتفاق نیافتاده؟آیا تصور کرده‌اید که منزل شما توسط سارقین مسلح باصورت پوشیده مورد حمله قرار گرفته و اهل منزل شما درخطر هستند و این ممکن است یک فریب یا شوخی توسط دوستان نزدیک شما باشد. در آن لحظه چه تصمیمی خواهید گرفت؟ کارکنان سامانه پدافند BUK-M1 نیز در چنین شرایطی قرار داشتند، اما قطع یقین هدف غایی آن‌ها دفاع از حریم هوایی کشورشان که برای آن‌ها حکم ناموس را داشته بوده است.
کمی وجدان!

‏اما نکته آخر: به فرض که کارکنان سیستم پدافند BUK-M1 فریب سیستم جنگ الکترونیک دشمن را خوردند که این امکان برای هر یک از ما که با سامانه‌های هوشمند مانند همین گوشی‌های تلفن همراه کار می‌کنیم ممکن است اتفاق افتد اما سوال این است:

تا چه اندازه مایل هستید خود را در معرض فریب عناصر نفوذی داخلی و خارجی قرار دهید؟ آیا از خودتان سوال کرده‌اید هدف این‌ بوقچی‌ها چیست؟ و اگر متوجه فریب خود توسط عناصر نیرنگ شدید چه واکنشی انجام می‌دهید؟
کمی وجدان!

✍️موسسه مصاف ایرانیان

نخستین گام در سرکوب پدآفند هوایی دشمن، شناسایی رادارها و سیستم های پدآفندی دشمن است. یعنی اینکه ابتدا باید مشخص کرد که چه رادارها و چه سامانه هایی در منطقه وجود دارد. فرماندهی استراتژیک هوابرد ایالات متحده دارای بیست و دو فروند هواپیمای فوق پیشرفته “RC-135W Rivet Joint” میباشد. همچنین فرماندهی هوابرد بریتانیا نیز دارای سه فروند از این هواپیماها می باشد. هواپیمای “RC-135W Rivet Joint” یک هواپیمای جامع و کامل برای مدیریت و کنترل هوابرد شبکه راداری و پدآفندی دشمن می باشد و قادر است تمامی فعالیت های الکترونیکی دشمن را رصد کرده و زیر نظر بگیرد. هواپیمای ریوت جوینت از بدنه تانکر سوخترسان هوایی “KC-135” استفاده می کند که آن نیز از بدنه هواپیماهای بویینگ هفتصد و هفت استفاده می کنند. هواپیمای ریوت جوینت دارای تجهیزات شنود الکترونیکی و تجزیه و تحلیل بسیار پیشرفته ای است. به گونه ای که هر یک از این هواپیماها دارای قیمتی بالغ بر ششصد و پنجاه میلیون دلار است! این هواپیما دارای سه خدمه پرواز، دو افسر ناوبری و بیست و دو خدمه کنترل و تجزیه و تحلیل رادارهای دشمن است. همچنین این هواپیما با قابلیت سوختگیری هوایی میتواند مداومت پرواز بسیار طولانی داشته باشد.

هواپیمای “RC-135W Rivet Joint” در دو طرف بدنه خود دارای گیرنده های بزرگ راداری پسیو (غیر فعال) می باشد. این گیرنده های غیر فعال، امواج راداری که از جانب رادارهای دشمن منتشر میشوند را دریافت و به خود جذب می کند. امواج راداری دشمن که توسط رادارهای پیش اخطار و یا پدآفندی منتشر میشود، توسط این گیرنده ها دریافت و توسط سیستم های الکترونیکی داخل هواپیما تجزیه و تحلیل میشود. مثلا فرض کنید یک سامانه “S-400” در منطقه ای مستقر است. رادار شناسایی این سیستم ششصد کیلومتر برد دارد. هواپیمای ریوت جوینت می تواند مستقیما به محدوده برد راداری رادار “S-400” وارد شده و اقدام به دریافت امواج راداری از منبع تابش آن کند.
اما در این صورت احتمال دارد خودش نیز توسط رادار شناسایی میشود. معمولا برای جلوگیری از شناسایی شدن خود هواپیما یک پرنده دیگر به حریم راداری منطقه ارسال میشود و آن پرنده (که معمولا یک پرنده پنهانکار است) اقدام به دریافت امواج راداری دشمن و سپس رله و ارسال آن به هواپیمای ریوت جوینت میکند. معمولا از فریبگر های “ADM-160 MALD” به این منظور استفاده میکنند. بدین ترتیب هواپیمای ریوت جوینت بدون شناسایی شدن، اقدام به شناسایی رادار های دشمن می کند.

 سکوت هیات دولت درباره clear نشدن آسمان در هنگام عملیات نظامی

🔻هیات دولت در حالی پیرامون سقوط هواپیمای اوکراینی بیانیه صادر کرده که درباره clear نشدن آسمان حین عملیات نظامی سکوت کرده است.
🔻قانون هواپیمایی کشوری و ماده ۱۰ آن می‌گوید: “اداره کل هواپیمایی کشوری می‌تواند در مواردی که امنیت عمومی یا علل نظامی ایجاب می‌نماید با تصویب هیات وزیران پرواز هواپیمای ایرانی یا خارجی را بر فراز قسمتی از خاک کشور ممنوع یا محدود یا مقید به شرایط خاصی بنماید.”

✈️✈️✈️سازمان هوانوردی آمریکا دوساعت قبل از سقوط ‎هواپیمای اوکراینی به تمام هواپیماهای آمریکایی هشدار میدهد بر فراز تهران و بغداد پرواز نکنند:
DUE TO THE POTENTIAL FOR MISCALCULATION OR MIS-IDENTIFICATION
🔹علت این هشدار مهم «احتمال خطا در محاسبات یا خطا در شناسایی» قید شده است

✈️ لغو اضطراری پروازها به عهده هیأت دولت است

♦️ ماده ۱۰ قانون هواپیمایی کشوری: «اداره کل هواپیمایی کشوری می‌تواند در مواردی که امنیت عمومی یا علل نظامی ایجاب می‌نماید با تصویب هیأت وزیران پرواز‌ هواپیمای ایرانی یا خارجی را بر فراز قسمتی از خاک کشور ممنوع یا محدود یا مقید به شرایط خاصی بنماید».

➖ با توجه به این ماده قانونی مشخص می‌شود وظیفه کلییر کردن آسمان کشور نه با نیروی هوافضای سپاه بلکه بر عهده دولت بوده است؛ مگر اینکه به اعضای دولت در مورد حمله، اطلاع‌رسانی نشده باشد که این احتمال نیز یک دلیل بیشتر نمی‌تواند داشته باشد؛ «بیم لو رفتن عملیات». البته رئیس‌جمهور ریاست شورای عالی امنیت ملی را نیز بر عهده دارد و نمی‌تواند ادعا کند که دولت از عملیات خبر نداشته است.

🔻 آمریکا “احتمالا” مرتکب جنایت جنگی شده است /رضا نصری

🔹 ‏جملات سردار حاجی‌زاده در تشریح ماجرا قابل تأمل است: می‌گوید «به سامانه اعلام شده کروز شلیک شده»، «سیستم ارتباطی اپراتور با اختلال مواجه بود»، شاید «جمینگ» باعث شده…آیا منظور این است که حمله سایبری در آن ساعت صورت گرفته؟ تشخیص کروز بجای هواپیما می‌تواند ناشی از این حمله باشد؟

🔸 ‏اگر حمله سایبری نقشی در این فاجعه داشته، مصداق «جنایت جنگی» است. پاسخ به آن نیز هم نباید الزاماً «نظامی» باشد. ایران می‌تواند در برابر این جنایت جهان را با خود همراه و همسو سازد و زمینهٔٔ شکست انتخاباتی ترامپ را فراهم کند. همه دولت‌ها هم استقبال خواهند کرد! تحقیق و شفافیت می‌طلبد.

💠 فتنه پدافندی از منظر حکمت خداوندی

🔶 شیطان در پس هر سیلی و شکستی که می بیند ، طرحی نو در می افکند و سپاهش را به خط می کند و حمله نوینی می آغازد.
در پس هر پیروزی و پیشرفتی در جبهه حق باید منتظر بود که ابالسه و شیاطین فتنه جدیدی بجنبانند.

از سوی دیگر ولی الله الاعظم با اختیارات تکوینی ، فرصتی به سپاه شیاطین می دهد تا هم نیروی خود را کامل به کار گیرند (که موجبات ضعف و شکست نهایی شان را فراهم می آورد) و هم محکی باشد برای کسانی که چند قدمی با پای حق پیش آمده اند.

در ماجرای پدافندی اخیر شیطنت و فتنه خبائث ، اظهر من الشمس است. اما اینکه چرا این رسوایی برای مجاهدان راه حق به بار آمد؟

این سوال ، پاسخ هایی چندجانبه می طلبد. اما عجالتا در این مجال همینقدر به عرض می آید:

۱⃣ فتنه غرور ، از هر فتنه ای بزرگتر و نامرئی تر است. مجاهدان راه حق آن وقت که چند قدمی پیش می روند در خطر این چاه ناپیدا هستند که قدم ها را از خود و ادامه راه را بی تضرع و استکانت ممکن و میسر ببینند. اینجا ولی الله الاعظم با اذن تکوینی اجازه می دهد آسیب های جزئی شیاطین کارگر افتد تا سالکان راه حق هشدار بینند و هوشیار شوند و از چاه های بزرگ رهایی یابند.

۲⃣ گاهی ابتلائات جبهه حق و ایمان نه از سر خودبینی و غرور ، بلکه از باب “توسعه در صبر” است که ظرفیت آنها را برای برداشتن بارهای بزرگ طول و عمق بخشد.

چه بسا رزمنده حق یاوری که تیری به خطا افکند. اگر او از سر اخلاص و وظیفه مندی شلیک کرده ، این تیر مصداق “ما رمیت اذ رمیت” است. ولو خون مظلوم و بی پناهی را بریزد.
چه فرق است بین صاعقه ای که در آسمان ، هواپیمایی را ساقط می کند با این چنین تیری؟ هر دو به اذن خدا و برای خدا به حرکت در آمده و هر دو بروزی از فعالیت معصومانه ملک مرگ است.

مثال واضح و بارز این ماجرا ، داستان موسی و خضر علیهما السلام است.

خضر که بنا داشت ظرفیت موسی را وسعت بخشد در برابر دیدگان او جوان رعنایی را به قتل رساند.
خون موسی از این جنایت و فساد به جوش آمد و گفت:

(أَقَتَلۡتَ نَفۡسࣰا زَكِیَّةَۢ بِغَیۡرِ نَفۡسࣲ لَّقَدۡ جِئۡتَ شَیۡـࣰٔا نُّكۡرࣰا) (کهف / ۷۴)

پاسخ و تاویل خضر ، ناباورانه بود:

(وَأَمَّا ٱلۡغُلَـٰمُ فَكَانَ أَبَوَاهُ مُؤۡمِنَیۡنِ فَخَشِینَاۤ أَن یُرۡهِقَهُمَا طُغۡیَـٰنࣰا وَكُفۡرࣰا ۝ فَأَرَدۡنَاۤ أَن یُبۡدِلَهُمَا رَبُّهُمَا خَیۡرࣰا مِّنۡهُ زَكَوٰةࣰ وَأَقۡرَبَ رُحۡمࣰا) (کهف / ۸۰-۸۱)

کشته شدن این جوان بی گناه ، هدیه و عطیه ای از جانب خدا به پدر و مادر مومن او بود. خدا می خواست در ازای خون این بی گناه ، دودمان پاکیزه و وابسته ای به آنان عطا کند.

در ماجرای موسی و خضر ع ، هم گلایه و تشویش موسی ع به حق بود و هم خضر ع دست خدا از آستین بیرون آورده بود.

رب العالمین با فتنه خون آلود خضر ع ظرفیت موسی ع را می افزود تا آماده جدال نفسگیر با فتنه بنی اسرائیل و سامری شود.

این تحلیل ، برای بدخواهان موجبات نفرت پراکنی و عقده گشایی را فراهم می آورد. برای برخی دوستان هم غیر قابل پذیرش و متهم به توجیه گری است. ولی خضرباوران می دانند در مسیر تربیت تکوینی ولی الله الاعظم ، باید خود را برای این چنین امور اعجاب انگیز و غیر قابل توجیهی آماده کنند.
بماند که این هنوز ابتدای راه است و فتنه های دشوارتری در پیش است.

حمله لاشخورها به حادثه تأسف بار هواپیمای اکراینی

🚨 کشفیات جدید در مورد هواپیمای اوکراین

کشفیات و صحبت‌های عجیب و قابل تامل امید دانا، فعال سیاسی زرتشتی از احتمال خربکارای نفوذی‌ها در ماجرای سقوط هواپیمای اوکراینی!

🔹واقعا برای همه سوال است تصویربردار از کجا میدانسته ۵ صبح هواپیما مورد اصابت قرار می‌گیرد که قبل از اصابت موشک به هواپیما در حال فیلمبرداریه؟
🔴 کم کم پرده ها کنار می رود

کسانی که نظام و سپاه را متهم به دروغگویی کردند بروند آب و صابون بیاورند و صورت های کثیف خود را بشورند!/ دیگر برای همه ثابت شده است که خطای انسانی در کار نبود و آمریکا در یک جنگ سایبری کثیف تمام مسافران پرواز اوکراینی را به قتل رسانده است.

🔷در حال حاضر باید و باید اقدامات زیر انجام شود:
🔸۱‌. از آمریکا به دادگاه جنایات جنگی شکایت شود.
🔸۲. از سپاه و سردار حاجی زاده و اپراتور پدافند دلجویی شود.
🔸۳. فردی که در تاریکی در دل بیابان در حال فیلم برداری از آسمان سیاه است و قبل از حادثه دقیقا از همان زاویه برخورد فیلم برداری می کند و خونسردانه سیگار می کشد و سگ های محلی از آنجائیکه فرد غریبه به محل آمده پارس می کنند، او جعبه سیاه خباثت بزرگ آمریکاست و اگر تا الان فرار نکرده باید سریعا شناسایی و دستگیر شود.
🔸۴. انتقام خون همه مسافران ایرانی از آمریکا حق همه‌ی ملت ایران است.

🔸 ۵. توئیت جناب فریدون و مفهوم آن در زمان جنگ با آمریکا بررسی شود …

گفته بودیم خبرهای خوبی داریم…

💥 فردی که لحظه برخورد موشک با هواپیمای اوکراینی را پیش از شلیک و برخورد، ضبط و آن را برای شبکه سعودی فرستاده بود در رباط‌کریم دستگیر شد.

🔻سوال جدی اینجاست که فردی که ادعا شده یک نگهبان معمولی است از کجا می‌دانسته در آن لحظه قرار است به هواپیما شلیک شود تا از قبل دوربین را آماده و منتظر انفجار در آسمان باشد؟

⭕️ چند سوال از رییس جمهور درباره هواپیمای اوکراینی

🔻سخنان امروز آقای روحانی درباره هواپیمای اوکراینی برای من غیرمنتظره نبود. مثل همیشه می دانستم که به زودی سمت طرف خارجی خواهد ایستاد و با همان ادبیاتی سخن خواهد گفت که آنها در این روزها سخن گفته اند.
اکنون که اقای روحانی گفته خطا، فردی نبوده و دیگران هم مقصرند و خواستار شفاف سازی بیشتر شده، چند سوال از ایشان می پرسم:
۱- اینکه پذیرش مسئولیت از سوی سپاه گام اول بوده و باید با گام های دیگر تکمیل شود، تقریبا کلمه به کلمه همان چیزی است که جاستین ترودو و بوریس جانسون گفته اند. آیا آقای روحانی جایی مواضع خود را با انگلیسی ها و کانادایی ها هماهنگ می کند؟ منظور ایشان از گام های بعدی چیست و چقدر با منظور طرف خارجی منطبق است؟
۲- شنیده ایم آقای روحانی قبل از پذیرش رسمی مسئولیت از سوی سپاه، که در هر حال رخ می داد، اصرار داشته دست امریکا پر است و به زودی اسناد مهمی علیه ایران رو خواهد کرد. آیا ممکن است آقای رییس جمهوری بگویند دقیقا چه چیزی دست امریکا بود، ایشان از کجا اطلاع داشت آنها چه در دست دارند و چرا امریکا نهایتا هیچ چیز منتشرنکرد؟!
۳-یکی از ابهام های اصلی درباره هدف قرار گرفتن هواپیمای اوکراینی این است که چرا نهاد مربوطه آسمان تهران را در وضعیت جنگی کلیر نکرده بود. یک گمانه خیلی جدی می گوید علت، نامه ای بوده که آقای ظریف تقریبا همزمان با حمله عین الاسد به طرف امریکایی نوشته و در آن اطمینان خاطر داده که این حمله پایان عملیات ایران است و حمله دیگری در کار نخواهد بود. ظاهرا همین نامه نهاد مسئول را متقاعد کرده کار تمام شده و نیازی به حفظ وضعیت قرمز در آسمان تهران نیست. آیا مقدور است آقای رییس جمهور درباره نقش وزیر خارجه خود در این باره توضیح بدهند؟
۴- جمعه شب و در حالی که جلسه شورای عالی امنیت ملی تازه پایان یافته بود، سحام نیوز که ارگان اصلی جریان فتنه است و از خارج از ایران مدیریت می شود، در توئیتی محتوای جلسه را فاش کرد. توئیت لحنی کاملا جانبدارانه و حمایتگرانه نسبت به آقای روحانی داشت. آیا امکانپذیر است آقای روحانی دستور پیگیری سریع منشا این درز اطلاعاتی را داده و نتیجه را با شفافیت به مردم گزارش کنند؟ سوال های دیگری هم البته هست.

👤مهدي محمدي( کارشناس مسائل سیاسی)

⛔️💠 *خبر فوری* 💠 ⛔️

✅ *مقصر اصلی حادثه سقوط هواپیما دقایقی پیش اعلام شد.*

☑️ *بیانیه شماره ۱ آزمایشگاه پژوهشی فضای سایبر دانشگاه تهران در خصوص سانحه دلخراش هواپیمای مسافربری اوکراینی*

🔸 *ملت شریف و بزرگ ایران عزیز؛*

*به‌دنبال سانحه‌ی دلخراش هواپیمای مسافربری ایران ـ اوکراین که باعث داغی بزرگ بر پیکره‌ی ملت عزیز و به‌خصوص جامعه‌ی علمی و دانشگاهی شده و سوگ شهادت پرافتخار سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی را دوچندان کرده است، ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و خانواده‌های شریف شهدای این سانحه و ملت بزرگ ایران؛ در خصوص چگونگی وقوع این سانحه از جنبه‌ی فنی و تخصصی، موارد زیر به اطلاع می‌رسد:*

🔸 *با اتکا به بیانیه‌ی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و توضیحات سردار سرتیپ پاسدار حاجی‌زاده فرمانده‌ محترم نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تاریخ ۲۱ دی ۱۳۹۸ و همچنین با عنایت به اسناد راهبردی ایالات متحده‌ی آمریکا و بررسی علمی و فنی موارد مشابه نظیر خطای سامانه‌ی پدافند موشکی سوریه در سال ۲۰۱۸، شلیک موشک به هواپیمای MH-17 مالزی بر فراز اوکراین در سال ۲۰۱۴ و حمله‌ی سایبری به هواپیمای AC130s و EC130s آمریکا توسط روسیه در سال ۲۰۱۸؛ این نتیجه‌ی علمی با قطعیت اعلام می‌شود که سانحه‌ی رخ داده به‌دلیل اعمال عملیات فریب بر سیستم فرماندهی و کنترل سامانه‌ی پدافند موشکی ایران واقع شده و نقش خطای انسانی در آن منتفی است.*

🔸 *از سوی دیگر بررسی تجهیزات جنگ سایبری ارتش آمریکا نظیر هواپیماهای «آواکس» و «ریوِت جوینت» حاکی از آن است که موارد مذکور اساساً به‌منظور چنین اقداماتی طراحی، تولید و به‌کارگیری شده است و این تجهیزات در اغلب منازعات نظامی از سوی ارتش جنایتکار آمریکا مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این بار نیز آمریکا در قالب یک عملیات نظامی سایبری با چنین اقدامی باعث شده که هواپیمای مسافربری به‌عنوان موشک کروز در سامانه‌ی پدافند، شناسایی شده و مورد هدف واقع شود.*

🔸 *به‌طور دقیق‌تر علت وقوع عملیات فریب فرماندهی و کنترل که ریشه در دانش سایبرنتیک دارد، استفاده‌ی تمامی کشورها از استانداردهای بین‌المللی در حوزه‌ی محاسبات، ارتباطات و کنترل است که موجب می‌شود علی‌رغم طراحی و تولید سامانه‌های پدافند موشکی توسط کشورهای مختلف، حفره‌ی فنی برای ایالات متحده‌ی آمریکا ـ که طراح استانداردهای بین‌المللی و پروتکل‌های مربوطه است ـ همواره باز و دسترس‌پذیر باشد. به‌عبارت دیگر اگر تمامی اجزای یک سامانه‌ی پدافند موشکی و به‌طور کلی هر سامانه‌ی مبتنی بر C4I به‌صورت کاملاً بومی طراحی و تولید شود اما از استانداردهای بین‌المللی (پروتکل‌های عمومی) برای عملکرد آن استفاده گردد، ظرفیت تهدیدپذیری سامانه به‌میزان چشمگیری افزایش می‌یابد.*

🔸 *بر این اساس در شرایط مشابه هر کاربر انسانی همان اقدامی را انجام خواهد داد که در سانحه‌ی اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراین واقع شد، زیرا این خطا نه به‌دلیل اشتباه در تصمیم‌گیری بلکه به‌دلیل اعمال عملیات فریب فرماندهی و کنترل بر سامانه‌ی پدافند موشکی واقع شده است. از این رو مسئولیت سانحه‌ی تأسف‌بار رخ داده به‌صورت مستقیم متوجه رژیم جنایتکار آمریکاست و این جنایت بزرگ نیز به سیاهه‌ی جنایت‌های بی‌پایان این ام‌الفساد قرن اضافه می‌شود.*

🔸 *اطلاعات، توضیحات و مستندات تکمیلی در خصوص مطالعات انجام شده متعاقباً و طی بیانیه‌های بعدی اعلام خواهد شد.*

☑️ *به نقل از خبرگزاری آنا / خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی*

نتیجه:

از هر زاویه بنگریم،‌ و دلیل شلیک موشک به هواپیمای مسافربری را هر چه بدانیم، خطای انسانی یا اختلال سیستم پدافندی بهردلیل، ضعف یا حمله سایبری، علت اصلی فاجعه پدیدآمده تداوم پروازهای غیرنظامی است در فضای جنگی. بعبارت دیگر، حتی اگر هواپیمای مسافربری به دلیل اصابت موشک آمریکا نیز سقوط می‌کرد، مقصر کسانی بودند که اجازه دادند پروازهای مسافربری به روال عادی ادامه یابد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن