اخبار روزخاطرات دفاع مقدسسیاسی و اجتماعیمعارف و اخلاق

ــــــــ بِسم رَب الشُهدا وَ الصِدیقین ــــــــ

 

“تو قانون مشتی‌گری، با بچه های حضرت زهرا (س)در نمی‌افتیم”

❣…۵۱ سال پیش یعنی ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۴۲، طیب حاج رضایی و حاج اسماعیل رضایی به جوخه اعدام رژیم پهلوی سپرده شدند. طیب حاج رضایی که روزگاری از بزن بهادرهای تهران بود، شب هنگام در معرض تیر سربازان قرار می گیرد تا به خاطر حمایت از امام خمینی که آن سالها آرام آرام نهضت انقلابی خویش را گسترده می نمود، تیرباران شود. اما چه می شود که چنین شخصیتی به گفته خودش، ندیده، خریدار امام (ره) می شود؟!
امیر حاج رضایی می گوید:
🌿در دادگاه مي گفتند شما دسته راه مي انداختيد و روي علم ها عکس آيت الله خميني را مي گذاشتيد. طيب هم گفت؛ «من هميشه به مراجع تقليد اعتقاد داشتم و احترام مي گذاشتم. قبلاً هم عکس آيت الله بروجردي را مي گذاشتم و حالا هم عکس آيت الله خميني را مي گذارم و باز هم اگر باشم از عکس آنها استفاده مي کنم.» اين چيزهايي بود که من خودم در دادگاه شنيدم. به هرحال شنبه ۱۱ آبان، ساعت ۵ صبح اين اتفاق افتاد و اعدام شد.
🌿امیر حاج رضايي درباره اعدام طیب حاج رضایی میگوید : صحنه خيلي بدي بود. ما که در مراسم نبوديم اما آنها جسد را تحويل دادند. وقتي تحويل دادند و جسد را ديدم، بعد متوجه نشدم، چطور من را بلند کردند. چيزي حدود ۱۷، ۱۸ تا گلوله خورده بود و تمام رگ و پي اش زده بود بيرون. يعني بدن تمامش شکافته شده بود و هنوز چشم هايش بسته بود. آن بنده خدا اسماعيل رضايي، افتاده بود و تير خلاص را توي دهانش زده بودند اما عموي من با صورت خورده بود زمين و صورتش هم خون آلود بود که آن تير را به شقيقه اش زدند و گفتند؛ تير خلاص… من خودم آن صحنه را ديدم تا جايي هم که يادم مي آيد، غسال مدام پنبه توي اين سوراخ ها مي کرد. يعني همه جاي بدن سوراخ سوراخ شده بود. يک شمايل شهيد گونه يي داشت. به هر حال من را بيرون آوردند و نفهميدم چه کسي من را بيرون برد. نشسته بودم و مي ديدم که دارند طبق وصيتش در شاه عبدالعظيم کنار مادرش، خاکش مي کنند.
🌿آن روز در دادگاه، طیب رو به سرهنگ نصیری گفت: حرفهای شما درست؛ اما ما تو قانون مشتی‌گری، با بچه های حضرت زهرا در نمی‌افتیم. من این سید رو نمی شناسم؛ اما با او در نمی افتم.

منبع: کوچه نقاش‌ها

 

 

💥 طیب در ۱۱ آبان ۱۳۴۲ با حکم دادگاه نظامی پهلوی اعدام شد

شهید طیب حاج رضایی در دادگاه در پاسخ به این سوال که شما از [امام] خمینی برای آشوب در ۱۵ خرداد پول گرفته اید، می گوید:

💗 من عکس رضاشاه را بر روی بدنم خالکوبی کرده بودم و در سال ۳۲ برای کودتا از شاه پول گرفتم نه از آیت الله خمینی / شهید طیب به امام و نهضت خیانت نکرد و با عشق خمینی پاک شد و شهید …

روحش شاد و یادش گرامی

⭕‏دولت آمریکا اعلام کرد تمامی تحریم‌ها علیه ایران که به موجب توافق هسته‌ای برجام رفع شده بودند، بازگشته‌اند

این پیروزی بزرگ رو به

روحانی
ظریف
عراقچی
حسین فریدون
لاریجانی
دری اصفهانی
علی اکبر صالحی
اصلاح‌طلبان
رسانه‌های زنجیری
و اونهایی که منتظر دلار هزارتومنی بودند

تبریک میگم

✍ شازده کوچولو🏴

 

 

💥نه یکبار,بلکه چندین بار ببینید👇 

‍ تحلیل‌ فوق العاده روایت امام حسن مجتبی علیه السلام توسط استاد ازغدی که شباهت بسیاری با اوضاع ایران دارد…
⬅ شباهت‌‌هایی که دولت جمهوری اسلامی با حکومت بنی‌امیه پیدا کرده است
⬅ قول‌هایی که معاویه طی یک توافق نامه به شیعیان ساده لوح زمان امام حسن(ع) دادند و صحبت‌های ایشان درباره این توافق
⬅ امام حسن(ع) و امام حسین(ع) از همه افراطی‌تر بودند !
⬅ جمهوری اسلامی با همین فرمان پیش برود ۲۰ سال آینده در ایران کربلا اتفاق خواهد افتاد
⬅ شباهت نصیحت‌های رهبر انقلاب به نصیحت‌های امام حسن علیه السلام به شیعیان زمان خود

 

 

🔸امام صادق (ع): خداوند متعال میفرماید قسم به عزت و جلال و مجد و ارتفاع من بر عرشم، بلاشک هرکسی را که به غیر من امیدوار شود حتما امیدش را قطع می کنم و بدون تردید و حتما لباس خواری نزد مردم به او میپوشانم و یقینا و به طور قطع او را از قرب خود کنار میزنم و بی تردید و بلاشک او را از پیوستن به خود دور میکنم. در حالیکه سختی ها در دست من است، در دیگران را می کوبد، در حالی که کلید درها در دست من بوده و درها هم بسته است!

🔺پ.ن: راه‌حل ساده است: توکل به خدا بجای لَه‌لَه زدن برای کدخدا!

 

🔴چرا رهبری که مشکلات را میداند کاری نمیکند؟

 

🔸آیا انتظار دارند به جای مجلس قانون تصویب کند،به جای دولت کار قوه مجریه نماید،به جای دستگاه‌های اطلاعاتی، تحقیق کند،به جای قوه قضاییه و دستگاه دادگستری، خودش متهمین را دستگیر و مجازات نماید،به جای رییس صدا و سیما، کارگردان و هنرپیشه بیاورد و فیلم و سریال بسازد،به جای مدیریت نظام بانکی وارد عملیات اقتصادی و جلوگیری از وام‌های کلان یا جابجایی دلارها بشود، به جای شهرداری‌ها وارد صحنه شود، به جای دستگاه‌های اقتصادی و بازرگانی و گمرکات، واردات و صادرات را کنترل کند و …

🔴آیااین کارها ممکن است؟

🔹آیا نخواهند گفت که پس قانون اساسی، تعریف جایگاه‌ها و شرح وظایف و تشکیلات حکومتی یعنی چه؟!
پس کی در این مملکت چه کاره است؟!
آیا شالوده نظام از هم نمی‌پاشد؟

🔸آیا رهبری می‌تواند از آسمان یک تعداد نیروی صالح، متقی، متخصص و کارآمد بیاورد؟

🔹آیا می‌تواند (یا عاقلانه است که) به جای مردم رییس جمهور و نمایندگان مجلس را که بازوهای مردمی رهبری هستند انتخاب کند؟ بعد از کجا انتخاب کند، از فرشتگان عرش، یا از همین مردم؟!

🔸پس رهبری، رییس جمهور، مجلس، دادگستری، بانک مرکزی، وزیر اطلاعات، شهردارو…نیست، بلکه ایشان رهبریِ نظام را بر عهده دارد، با تعاریف مشخصی که در قانون اساسی وبدیهیات عقلی روشن است.نیاز کشور و نظام را می‌بیند وبه همراه تبیین و تشریح به مسئولین و مردم منتقل می‌کند

🔹به مردم می‌گوید:
در انتخاب رئیس جمهور که دولت را تعیین خواهد کرد، بصیر باشند، به کسی رأی دهید که دارای چنین امتیازاتی باشد،همین طور در انتخاب نمایندگان،حالا اگر مردم به هر دلیلی آن طور که باید رعایت نکردند،”رهبری باید بیاید و عواقب انتخاب غلط یا دست کم غیر اصلح مردم را به دوش کشیده و جبران کند؟!”

🔸رهبری، به مجلس و به دولت خط مشیّ می‌دهد خطوط کلی سیاست داخلی و خارجی نظام را با توجه به اهداف و نیز شرایط حاکم بر کشور، منطقه و جهان را ابلاغ می‌کند.

✅مردم الان خیلی انتظارات بیجا از ولایت فقیه دارن، راحت انتظار دارند ولی فقیه جای اندیشه مردم بیاید خرابی ها را اصلاح کند، این کار رو حضرت علی هم نکرد، پیغمبر هم نکرد.

🔴چرا مردم از ولی فقیه انتظار دیکتاتوریِ به جا دارن؟؟!

تویی که برای مجلس و فلان جا آدم انتخاب کردی، “چرا اشتباهی که تو کردی باید ولی فقیه جبران کنه؟؟” وقتی مردم به این تشخیص نرسیدن که باید با تقوا ترین مردم که یقین دارن به تقواشون در مسندها قرار بدن ولی فقیه چی رو باید جبران کنه؟؟مگر امیرالمومنین این کار رو کردن؟مگر پیغمبر افشا گری کردن؟!

 

حجت‌الاسلام پناهیان

 

 🌸نفرت ازاستعمار:👇

🌺 … به پســرم دروغ نگوئید، نگوئید به سفر رفتــه ام، نگوئید از سفر باز خواهم گشت، نگوئید زیباترین هدیه را برایش به ارمغان خواهم آورد، به پسرم واقعیت رابگوئید ، بگوئید گلوله های دشمـن سینه پـدرت را نشـانه رفته، بگوئید خون پـدرت در تمام مرزهـای غرب و جنـوب کشورش به زمین ریختـه است. بگوئید دشمن دستـهای پـدرت رادر میـمـک و پاهای پدرت را در موسیان قطع کرده است, سینه پدرت رادر شلمچه دریده وحنجره پدرت را در  ارتفاعات الله اکبر بریده،  خون پدرت را در رودخانه بهمن شیر ریخته و قلب پدرت  را در خونین شهر هدف قرار داده، اما هنوز ایــمان پدرت در تمامی  جبهه های جنگ می جنگد .به پسرم واقعیت را بگوئید،بگذارید قلب کوچک پسرم از استعماروظلم جریحه دار شود. مرگ برآمریکا،مرگ برانگلیس ،مرگ براسرائیل ومرگ براذناب خونخوارش….

قسمتی ازوصیت شهید درویش علی شکارچی

 

 

🌷استکبارستیزی امام خمینی(ره)🌷

✨آمریکا دوست نمى‏ خواهد، خادمِ ذلیل مى ‏خواهد.

✨آمریکا چه منافعى می‏ تواند در اینجا داشته باشد جز منابع زرخیز شما ؟ و چه دوستانى میتواند اینجا داشته باشد جز آنهایى که بعنوان دوستى ، خدمتگزار هستند؟

✨ آمریکادوست نمى‏ خواهد، آمریکا خدمتگزار می خواهد. آمریکا خدمتگزارانى می خواهد که منافع ملت شان را تقدیم بکنند و در عین حال، ذلت را (بر) خودشان بار بیاورند (و) تحمل کنند.

ما، ملت ما و دولت ما ایستاده ‏ایم و در مقابل هر سلطه‏ جویى ایستاده ‏ایم و تا آن وقت که توان داریم، مخالفت مى ‏کنیم.

 

 

😰اربعین ما داشتیم عزاداری می‌کردیم ولی نیجریه کربلا بود …

💥‏علیرغم گذشت دو،سه روز از کشتار فجیع شیعیان در اربعین نیجریه هنوز خبری از
‏وزارت خارجه ایران
‏مراجع معظم تقلید
‏سازمانهای حقوق بشری
‏سلبریتی های ایرانی
‏شخصیت های غربی
‏رسانه های غربی
‏روشنفکران ایرانی
‏جریان دانشجویی و….
‏نیست

‏و اما ⁧ خاشقجی

 

⁩💥زندگی یک شیعه واقعی مولا👇
ایشان ابتدا سنی بودند و سپس شیعه مولا شد و به نیجریه رفتند و حداقل تا حالا, ۲۵ میلیون نفر را مسلمان شیعه کرد…پس از سالها تبلیغات و زحمت دولت وقت در مراسم محرم چند سال پیش به عزاداری آنها حمله کردند…

خودش زخمی شد و بابدن مجروح ایشان را تا الان به دستور عربستان تا حالا در زندان هستند…

شش فرزند این عاشق امام حسین(ع) تا حالا به شهادت رسیده اند…

هر ساله هزاران نفر به واسطه تبلیغات و روشنگری ایشان از افریقا در راهپیمائی اربعین شرکت می کنند…

ایشان یک شیعه واقعی امیرالمومنین(ع)است…
برای آزادی ایشان و همه زندانی های بی گناه در نیجریه, یمن, بحرین, فلسطین, عربستان و…دعا فرمائید…

اسیر دربند, شیخ زکزاکی

 

❣…در این فاجعه چادر از سر زنان کشیدند و گوشواره از گوش های شان درآوردند. تمام مسیرهای منتهی به زاریا را بستند و هر کس را که می‌خواست برای کمک به زاریا بیاید می‌گرفتند.

فقط کافی بود در این میان کسی کوچک‌ترین نشانی از تشیع داشته باشد. خواه این نشان انگشتر عقیق به دست باشد خواه عکسی از امام خمینی، آقای خامنه‌ای یا شیخ زکزاکی در گوشی‌اش. بلافاصله او را می‌کشتند…

❣در میان زنان حاضر در آن مراسم زنی بود که نه ماهه باردار بود. وقتی ارتش حمله را شروع کرد زن از هول و ترسی که برایش پیش آمده بود همان جا زایمان کرد، اما هنوز چند دقیقه از زایمانش نگذشته بود که نیروهای ارتش نیجریه باتانک از روی او و نوزاد نورسیده‌اش رد شدند و هر دو را شهید کردند…

❣بچه یک ساله‌ای بود که اصلا از ماجرا خبر نداشت و فقط آمد سمت پدرش و چندبار او را صدا کرد، همان موقع یک مرتبه یکی از نیروهای ارتشی  به سمتش شلیک کرد و درجا جانش را گرفت….

به فرزندم احمد چندین بار شلیک کردند و هنوز در حال درمان است. من هم چهار بار هدف حمله تیراندازی آنان قرار گرفتم…
هنوز دو گلوله در سینه خود دارم. تا این لحظه چند تن از فرزندانم مفقودند!

❣آخرین پیام شیخ زکزاکی قبل از دستگیری اینگونه بود: گناه بزرگ ما این بوده و هست که پیرو اهل بیت پیامبر اکرم(ع) هستیم!اما به خدا قسم که پایدار و عزیز مانده و می‌مانیم!پیرو خط امام حسین(ع) و بی‌بی زینب(س) هستیم و در برابر ظلم و استکبار تسلیم نخواهیم شد! در مقابل ستمگران و مستعمران ذلت نمی‌پذیریم!

شیخ زکزاکی شش تن از فرزندانش به نام های، احمد۲۳ ساله، حمید۲۲ ساله، محمود ۱۹ ساله، حامد ۱۶ ساله، علی ۱۵ ساله و حومید ۱۳ ساله اش را تا به حال به درگاه خداوند تقدیم و فدا کرده است!کتاب زندگی به سبک امام و شهدا – تالیف ناصرکاوه  – راوی جومای: معلم، نویسنده و کارگردان نیجریه‌ای و از فعالان جنبش اسلامی  –
مراسم اربعین شهدای زاریا

کوچک ترین شهید پیاده روی اربعین در نیجریه

⚠گناهت این است که صورت سفید موهای بور و چشمان آبی نداری تا برای تو شمع روشن کنند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن