اخبار روزسیاسی و اجتماعی

ضربه جدید سپاه به آمریکا

برای اینکه اهمیت شکار پهپاد گلوبال هاوک RQ-4 رو متوجه بشید، بدونید که قیمت هر فروند آن ۲۲۲ میلیون دلار است آن هم در حالی که قیمت هر جنگنده F-16 فقط ۱۸ میلیون دلاره


۲۲۲ میلیون دلار تقریباً سه برابر بودجه سپاه قدس است برای خنثی سازی بودجه ۷ تريليون دلاری ارتش آمریکا در غرب آسیا، شکست تحقیر آمیزی که به استعفای ژنرال ماتیس فرمانده سنتکام تروریست ختم شد

تحلیل دکتر حسن عباسی در برنامه شبکه گذشته عصر از سفر اخیر روحانی به عراق و اعطای نشان ویژه ذوالفقار به سردار سلیمانی:

ژنرال دوستاره ما، ژنرال ماتیس چهارستاره و برنامه ۷ تریلیون دلاری آمریکا را شکست داد.
اگر قاسم سلیمانی و مدافعان حرم نبودند، امروز این سفر روحانی به عراق نبود.
پیام این قرارداد ۱۴ میلیارد دلاری با عراق به همه‌ی کسانی که میگفتند ایران پول‌هایش را در منطقه خرج میکند این است: هر یک دلاری که جمهوری اسلامی در عرصه نظامی هزینه کرده، هزار دلار برگشت دارد.


«گلوبال‌هاوک»؛ غولی ۲۰۰ میلیون دلاری که سپاه آن را ساقط کرد

🔹پهپاد گلوبال هاوک (Global Hawk) محصول شرکت نورثروپ-گرومن آمریکا با نام اختصاری RQ-۴ است که به منظور اجرای عملیات‌های جاسوسی و شناسایی توسط نیروی هوایی و دریایی ایالات متحده آمریکا به کار گرفته می‌شود.
🔹از جمله ویژگی‌های بارز این پهپاد، مداومت پروازی زیاد (بیش از ۳۲ ساعت بدون سوختگیری) در ارتفاع پروازی زیاد(۶۰ هزارپا معادل با ۱۸ کیلومتر از سطح زمین) برای انجام ماموریت اصلی خود یعنی تصویربرداری و نقشه‌برداری آنلاین مناطق وسیع به وسیله دوربین‌ها و سنسورهای مختلف است به طوری‌که قادر است محوطه ای به مساحت ۱۰۰ هزار کیلومتر مربع را در یک روز اسکن و نقشه برداری کند.
🔹برد عملیاتی این پهپاد حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ ناتیکال مایل( بیش از ۲۲ هزار کیلومتر) است و قادر به اجرای ماموریت در تمام شرایط آب و هوایی خواهد بود…

 

⭕️خوبه بدونید آمریکا بین سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ به بهانه مبارزه با تروریست، ۳۴۳ بار با پهپادهای خودش به پاکستان حمله کرده که در مجموع بیشتر از ۳۰۰۰ نفر در این حملات کشته شدن

🔻اقتدار یعنی امنیتی که سرهنگ‌ها بدون ادعا برای مردم فراهم کردن،
برعکس حقوق‌دانانی که توانایی حفاظت از اقتصاد مردم رو ندارن، ولی تا دلتون بخواد ادعا دارن


🔴‏عربستان عاقل باشه جای آمریکا از ایران تسلیحات میخره…👇

💥پهپاد ۲۰۰ میلیون دلاری آمریکا چند کیلومتر اومد داخل ایران منهدم شد

💥پهپاد یمن ۸۰۰ کیلومتر رفت داخل خاک عربستان و خارج شد هیچ کس نفهمید…😇

هرچه ویژگی‌های  گلوبال هاواک رو می‌خونی متوجه این میشی که همه قله‌های تکنولوژی غرب را در این محصول فوق پیشرفته بکار برده‌اند؛
انهدام این  پهباد آمریکایی منو یاد جمله شهید آوینی میندازه که “شیطان در پناه آهن است و ما در پناه ایمان” و نتیجه این تقابل رو بارها دیدیم و امروز هم!

🔴 معنای اقتدار:👇

‏هشت ماه بعد از ساقط شدن جنگنده ۲۵ میلیون دلاری ‎#روسیه در مرز ‎#ترکیه، اردوغان ضمن پرداخت غرامت و دیدار با پوتین در مسکو، از وی دلجویی نمود.
امروز ‎#ایران پهپاد ۲۰۰ میلیون دلاری ‎#آمریکا را ساقط کرد و با وجود ادعای هدفگیری آن بر فراز آب‌های بین‌المللی، آمریکا هیچ غلطی نتوانسته بکند.

 
🔴سوالی از یک تفاوت عجیب

هر ازچندگاهی که مردم، خبرهای غرورآفرینی از این جنس می شنوند، سوالی ذهنشان را مشغول می کند که این چه تفاوتی است که گروهی چنین  سامانه دقیقی و پیچیده ای را می سازند تا پهبادهای فوق پیشرفته ای از این دست را نشانه روند، اما در ساخت  خودرو هنوز وابسته ایم؟
جواب:  تفکر حاکم بر دو طیف است که اولی می گفت ما با تکیه بر ظرفیت های خود در عین تحریم کامل می توانیم و  توانست و دومی  تفکری که جز ما نمی توانیم را به جامعه القاء نکرد و خب البته  نتوانست.

💥نتیجه خودباوری میشود شکار پهپاد پیشرفته MQ-4C امریکایی که تنها یگان بکارگیرنده این پهپاد اسکادران VUP-19 در ایالت فلوریدای آمریکاست که فقط ۲ فروند از این پهپاد را در اختیار داشته است؛ بدین معنا که سپاه، یکی از ۲ پهپاد عملیاتی در این رده را شکار کرده است.

از این به بعد به کلکسیون پهپادهای غنیمتی سپاه از آمریکا گلوبال هاواک رو هم اضافه کنید : 
۱- RQ-170 – USA
۲- MQ-1C – USA
۳-MQ-9 – USA
۴- Scan Eagle – USA
۵- Hermes 450 – ISRAEL
۶- RQ-7 (Shadow 200) – USA
۷- RQ-11( AeroVironmentRQ-11Raven) – USA

ژنرال بازنشسته آمریکایی در شبکه CNN:

 پهباد ۱۲۰ میلیون دلاری که سرنگون شد در ارتفاع بسیار بالایی پرواز می‌کرد، هدف قرار دادن آن نشانه مهارت بالای ایرانی‌ها و قدرت موشکی قابل توجه آنهاست.
پیام ایران به  آمریکا این است: وارد سرزمین ما نشوید، ما از سرزمین خود دفاع خواهیم کرد.

💥عقب نشینی ترامپ ‌از‌ موضع توییتی‌اش… وقتی ترامپ خود را به نفهمی میزند:👇

🌚ترامپ لحظاتی قبل، در واکنش به ساقط شدن پهپاد این کشور، گفت این حادثه ممکن است یک اشتباه فردی بوده باشد. وی در یک عقب نشینی آشکار در مقابل ایران، گفت: «برایم سخت است که باور کنم این کار عمدی بوده است»

ساعاتی پیش ترامپ در توییتی گفته بود: «ایران اشتباه بزرگی کرد» اما هنوز ساعاتی نگذشته که در یک به غلط خوردن آشکار، خود را به کوچه‌ی ترامپ‌چپ زده و ترجیح داد، اقدام ایران را غیر عمدی تلقی کند!

 
📛 همه پهپادهای شکار شده آمریکایی توسط ایران تا این لحظه . . ‌.

 


▪️ سپاه در کدام منطقه پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد؟

🔹پدافند سپاه موفق شد یک فروند پهپاد آرکیو-۴ آمریکایی را که به فضای سرزمینی کشورمان تجاوز کرده بود را در آسمان منطقه “کوه مبارک” استان هرمزگان با موفقیت سرنگون کند
🔹کوه مبارک یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران و شرق استان هرمزگان است. این شهر در بخش بیابانی شهرستان جاسک و تنگه راهبردی هرمز واقع شده است و هر شناوری که بخواهد وارد تنگه هرمز و خلیج فارس شود باید از مقابل این منطقه عبور کند…

🎥مسیر حرکت پهپاد آمریکایی ساقط شده توسط نیروی پدافند هوافضای سپاه

🔸 | ویدئو اختصاصی از هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی RQ-۴ (یا MQ-۴C) توسط سامانه سوم خرداد. این پهپاد در ساعت ۴:۰۵ صبح امروز پس ورود به حریم هوایی ایران رهگیری و منهدم شد.

🔴پیام مهم شکار گرانقیمت ترین پهباد رادار گریز آمریکایی در آسمان ایران!

🔹برای اینکه به اهمیت شکار  پهباد  گلوبال هاوک RQ-4 پی ببرید بد نیست بدانید که قیمت هر فروند آن ۲۲۲ میلیون دلار است!

🔹آنهم در حالی که قیمت هر جنگنده F-16 تنها ۱۸ میلیون دلار تعیین شده!

🔹البته پیام مهم این ماجرا برای آمریکایی ها ناامن بودن آسمان #ایران برای F-22 و F-35 ها است!

📌پ.ت: در طی ماه های اخیر و با افزایش تنش های منطقه ای یکی از اهرم های #جنگ_روانی آمریکا علیه کشورمان تهدید به استقرار و بکارگیری جنگنده های رادارگریز از جمله F-22 یا همان رپتور بوده که این شکار جدید هوافضای سپاه این توطئه را هم خنثی کرد!

 

✔️اهمیت انهدام پهباد امریکایی…

 
▪️ ‏وقتی همچین پهبادی برای جاسوسی میفرستید توقع دارید بهتون اعتماد داشته باشیم؟؟
محکم تر از قبل میگیم ‎ مرگ بر آمریکا
ماشاء الله به غیرت سپاه و سپاهی ها

▪️‏ تیر۶۹ پرنده‌هایش منطقه را تصرف کردند. حریم هوایی؟ از عراق/یمن/لیبی تا سعودی/ترکیه/پاکستان، این ۳۰سال آسمان ملک طلقشان بود. بی اجازه پریدند. بمب انداختند. منطقه پرواز ممنوع اعلام کردند. شکار «عقاب جهانی» شان امروز، پایان ۳۰سال سلطنت هوایی آمریکا بر منطقه ما بود. مرحبا بر شکارچیانش

💬 علی علیزاده

 
▪️ ‏بی بی سی در اولین واکنش رسانه‌ای به سرنگونی پهباد جاسوسی آمریکا در خاک ایران، این پهپاد را یک پهپاد “تجسسی” خطاب کرد

احتمالا این پهباد، همون هاج زنبور عسل بوده که برای پیدا کردن مادرش اومده ایران،
اونوقت یه سری آدم تندرو بهش تهمت جاسوسی زدند😒

💬 مریم توانا

 

 


▪️آقای برايان هوک سپاه با يک موشک فتوشاپی، پهپاد جاسوسی شما رو در ارتفاعی حدود ۶۰ هزار پا مورد هدف قرار داد!
باشد که به قدرت فتوشاپ سپاه ايمان بياوريد! 😉

💬 مستر مرتضی

▪️امیرعبداللهیان: اگر خطا کنید، پایان کار را ایران مقتدرانه رقم خواهد زد

🔹یکی از دانشجویان ایرانی مقیم هلند تعریف می‌کند چندسال پیش در جمعی از دانشجویان و اساتید هلندی بحثی شد درباره ایران؛ می‌گفت یک هلندی برای تحقیر ما گفت: ما نمیدونیم ایران کجاست! درجواب گفتم ایران در قاره آسیا و خاورمیانه است.

🔸هلندی گفت: حکومت ایرانی دیکتاتوری و سلطنتی است. گفتم: ایران ۴۰ سال است که دموکراسی و جمهوری شده و میانگین هرسال یک انتخابات داشته و انگلیس و عربستان هنوز پادشاهی و سلطنتی‌اند!

🔸هلندی ادامه داد: ایران دچار جنگ داخلی است. گفتم ایران نیست، عراقه! وی تکرار کرد: مردم ایران گرسنه‌اند؛ گفتم ایران جزو ثروتمندترین کشورهاست.

🔸دانشجوی هلندی گفت: آها، ایرانی نژادپرستند! من در جواب دادم ایرانی ها هزاران سال تمدن دارند و اقوام و ادیان مختلف، هزاران سال زندگی مسالمت‌آمیز دارند، اسرائیل و اروپا و آمریکا دچار نژادپرستی‌اند هنوز!

⭕️ تا اینکه این فرد هلندی گفت: ایرانی‌ها هیچ بویی از علم و فن‌آوری و تکنولوژی نبرده‌اند؛ من محکم گفتم ایران هزاران سال در علم از جهان جلوتر بوده‌، میدونی ایران کجاست؟ میدونی سطح علمی ایران چیه؟ ایران یعنی #آرکیو_۱۷۰_اوباما!!

دانشجوی ایرانی تعریف می‌کند طرف قفل شد و فقط گفت: آها فهمیدم، RQ-170 اوباما!

🔹شاید نمیدانید ولی فاجعه شکار RQ-170 اوباما توسط سپاه ایران، چنان آبرویی از آمریکا در آمریکا و اروپا برده که خودشان اعتراف می‌کنند ابهت ابرقدرتی‌مان شکست!

🔹 بعد از آرکیو۱۷۰، نوبت ترامپ بود تا بعد از چندماه قمپز دَر کردن و تهدید به جنگ و ارسال ناوهای جنگی به خلیج فارس و فرستادنِ آلمان و ژاپن بعنوان دو کشوری که خلع سلاح شدند، برای تسلیم شدن ایران، حالا با گلوبال هاوک‌ اقتدار امنیتی ایران را آزمایش کند!

🔹شاید ندانید ولی صید گلوبال هاوک ترامپ، نقطه عطفی است در نگاه جهانیان و دولت‌های منطقه که سال‌ها بعلت عملکرد ذلیلانه دستگاه دیپلماسی دولت روحانی، از ایران تصویری ضعیف و ذلیل دیدند؛ پالس‌های ضعیفی که باعث شد حتی #جیبوتی علیه ما بیانیه دهد! حالا اما بعد از اقتدار رهبر هوشمند انقلاب در برابر #شینزو_آبه نسخت‌وزیر ژاپن که جهانیان شگفت‌زده شدند، اقتدار در عرصه عمل را هم چشیدند! شکار یک غول ۲۰۰ میلیون دلاری کار آسانی نیست!

🔹گلوبال هاوک (  RQ_4 ) دور بردترین پهپاد عملیاتی جهان و هواپیمای بدون سرنشینی است.

🔹این هواپیما دارای مخازن سوخت داخلی در درون بال و بدنه بوده، بدنه هواپیما آلومینیومی است. توان حمل یک محموله ۹۰۰ کیلوگرمی داشته و می‌تواند تا ارتفاع ۶۵ هزارپایی پرواز کند و ۴ خدمه آنرا کنترل میکنند.

 داود مدرسی یان

 
سلامی، فرمانده سپاه:

🔹پهپاد آمریکایی در حال تعرض به مرزهای ایران بود.
🔹سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا حامل یک پیام آشکار، واضح، قاطع، صریح و دقیق بود و آن اینکه مدافعان مرزهای میهن اسلامی ایران در مقابل تعرض هر بیگانه ای به این سرزمین واکنش های قاطع و تمام کننده ای خواهند داشت.
🔹مرزها خط قرمز ماست، هر دشمنی که به این مرزها تعرض کند، برنخواهد گشت و نابود خواهد شد.
🔹اعلام می کنیم بنای جنگ با هیچ کشوری نداریم، اما برای جنگ کاملا آماده ایم.

 

جا داره سلامی کنیم به برایان هوکِ اُسکل که چند روز پیش گفته بود دستاوردهای موشکی ایران فتوشاپه 🤣

 

 

🔸سامانه ای که باهاش هواپیمای جاسوسی آمریکارو زدن سوم خرداده‌. یه سامانه کاملا بومی

🌐 وقتی رویاهای آمریکایی بر باد می‌رود

🔴 خبرگزاری اسپوتنیک روسیه : این یعنی یک فاجعه تمام‌عیار برای سنتکام است!

🔹 اسپوتنیک نوشت: پهپاد گلوبال هوک پیشرفته ترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی است که آمریکایی ها مدعی بودند قابلیت عبور از همه نوع سیستم های راداری را دارد و با توجه به امکان پرواز در ارتفاع بالای شصت و پنج هزار پا و سرعتی بالا ونوع آلیاژ ساخت آن به هیچ وجه نه قابل ردیابی است و نه توسط هیچ سیستم پدافندی ای قابل سرنگونی می باشد.

🔹 می‌توان گفت سرنگونی این هواپیما به نوعی نشان می دهد که ایرانی‌ها نوعی موشک فوق افسانه‌ای سری‌ای در اختیار داشتند که افسانه‌های آمریکایی ها را می‌تواند به باد دهد.

 

 

 

 

 

 

واکنش ترامپ به ساقط شدن هواپیمای آمریکایی

رئیس جمهور آمریکا:
🔹این حادثه ممکن است یک اشتباه فردی بوده باشد.
🔹برایم سخت است که باور کنم این کار عمدی بوده است.
🔹احساسم این است، شاید هم اشتباه کنم، شاید هم درست باشد، احساسم این است که این اشتباه یک نفر بوده که کاری کرده که نباید می‌کرده است. مرتکب اشتباه شده است.
🔹نمی‌گویم که آن کشور اشتباه کرده است، بلکه یکی از افراد تحت فرماندهی اشتباه کرده است.

ترامپ:
🔹آنها پهپاد ما را بر فراز آبهاى آزاد بين المللى هدف گرفتند و ميتوانيم آن را ثابت كنيم.
🔹اينگونه نيست كه وزراى من منجر به تحريك من براى تنش ميشوند و خيلى اوقات قضيه بر عكس است.
🔹ممکن است ایران به اشتباه پهپاد را مورد هدف قرار داده باشد.

▪️ ‌‏این‌ها واقعیت آمریکای رو به افول است!

🔴‏بازارهای بورس عربستان پس از سقوط پهپاد آمریکایی فرو ریخت

امروز پس از سقوط پهپاد آمریکایی توسط ‎ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازارهای بورس کشورهای عربی به ویژه عربستان فرو ریخت و تقریباً همه سهام‌های بانکی این کشور با کاهش شدید مواجه شد./فارس

✍️ما فقط یک پهباد آمریکایی را در مرزهای خودمان هدف قرار دادیم اینجوری اقتصادشون لرزید ،اگر موشکی بزرگ از ایران به سمت یک هدف در این کشورها شلیک شود چه شود؟؟؟؟

‏ترامپ هدف قرار دادن پهپاد کشورش توسط ایران را اشتباه یک فرد دانست! اشکالی هم ندارد؛ برای مدعی رهبری جهان، عقب نشینی محترمانه‌ای است. اما ترامپ می‌داند ایران جمع چنین “فرد”هایی است که شلیک به متجاوز را حق خود می‌دانند و سلاحش را هم دارند و می‌زنند. دلیل عقب نشینی همین اطلاع است.

 
🔴 ژنرال آمریکایی: پهپاد ما در ۳۴ کیلومتری دور از ساحل ایران سرنگون شد!

🔸ژنرال جوزف گاستلا، فرمانده نیروی هوایی ستاد فرماندهی مشترک آمریکا، عصر پنجشنبه در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران در پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، گفت پهپاد آمریکایی که دیشب با یک فروند موشک زمین به هوای ایران سرنگون شد، در ۳۴ کیلومتری دور از ساحل این کشور و در ارتفاع بالا در حال پرواز بود.

🔸شما از زمان شلیک موشک تا اصابت آن را با توجه به سرعت موشک در نظز بگیرید و بعد هم فاصله ۳۴ کیلومتری ادعایی این ژنرال امریکایی را لحاظ کنید… بدون شک با احتساب زمان شلیک متوجه خواهید شد که فاصله اش از لانچر بسیار اندک بوده است.

🔸در ضمن، اگر امریکایی ها می دانستند کوچکترین حقی در این مورد دارند، کولی بازیشان بیش از این حرف ها بود. به اظهارات ترامپ خوب دقت کنید، اظهارات یک فرد متهم را دارد… به او اطلاع داده اند که تقصیر خودمان است و به همین دلیل می گوید که اشتباه فردی بوده است…

✔️آره تو راست می گی، چوپان دروغگو ادات و درمیاره…

🔴فوری/ترامپ در واکنش به ساقط شدن پهپاد این کشور  ، گفت این حادثه ممکن است یک اشتباه فردی بوده باشد. وی گفت: «برایم سخت است که باور کنم این کار عمدی بوده است»

🔶احساسم این است، شاید هم اشتباه کنم، شاید هم درست باشد، احساسم این است که این اشتباه یک نفر بوده که کاری کرده که نباید می‌کرده است. مرتکب اشتباه شده است. نمی‌گویم که آن کشور اشتباه کرده است، بلکه یکی از افراد تحت فرماندهی اشتباه کرده است.

🤪ترامپ: هیچ غلطی نمی توانیم بکنیم ….
➖➖➖➖➖

  

💥🇮🇷🚀📢 سردار سلامی : ۹۸/۳/۲۸

🚀گاهی آنقدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم

💥 عصر آمریکا پایان یافته است💥

💥 دشمنان ما سست و خسته شده‌اند و از درون در حال پوک شدن هستند💥🇮🇷📡

اسپوتنیک روسیه:

🔹پهپاد گلوبال هوک نه قابل رديابيست نه قابل سرنگونی؛ ایرانی ها موشک فوق افسانه ای سری ای در اختیار دارند که افسانه های آمریکایی ها را می تواند به باد دهد…

تصویری از بازدید حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از سامانه پدافندی ایرانی سوم خرداد که گفته میشود صبح امروز پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک (RQ-4) آمریکا را با دقت بالا هدف قرار داده و سرنگون کرده است.

♦️واکنش طنز کاربران فضای مجازی به حواشی امروز انهدام پهپاد آمریکا توسط ایران

💬‏ترامپ گفته مطمئنم پهپاد اشتباهی سقوط کرده.
آقا اصلا پهپاده اشتباهی اومده خورده به موشک ما.😐

💬‏این ترامپ اخر توئیت میکنه.
بچه ها هدیه در حد چند میلیون واسه مسئولای ایران چی پیشنهاد میدید؟
به غیر از ps4

💬‏الان ترامپ به روحانی پیام میده میگه : از ته دلت که راضی نبودی بزنی ؟
روحانی هم میگه : نه دیووونه😁

💬‏ایران بیانیه رسمی داده که کار ما بوده، به حریم هوایی تعرض بشه بازم می‌زنیم. ظریف توییت کرده که در دفاع از مرزها شوخی نداریم و به سازمان ملل هم شکایت میکنیم این میگه نه، عمدی نبوده.!😐

‏آقا اين بي عُرضه اينجوري شروع نميكنه، به نظرم قضيه رو ناموسي كنيم.😂😂

💬حالا یه هواپیماى کنترلى که این حرفا رو نداره آقاى ترامپ :)))

💬به نظرم آمریکا خیلی داره عجولانه نظر میده.
بابا خوب تحقیق کنید شاید اصلا موشک نبود؛ شاید اون توپی بود که فرشید اسماعیلی چیپ زد. 😁

💬‏قبلا ‌گزینه‌های روی میز آمریکا جنگ و مقابله به مثل و حمله نظامی بود، الان شده به زودی میفهمین، بعداً نشونتون میدیم، میبخشیم ولی فراموش نمیکنیم، اصلا باهاتون قهلیم.😭😭

‍ 🔴 اسپوتنیک روسیه: این یعنی یک فاجعه تمام عیار برای سنتکام!

اسپوتنیک نوشت: پهپاد گلوبال هوک پیشرفته ترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی است که آمریکایی ها مدعی بودند قابلیت عبور از همه نوع سیستم های راداری را دارد و با توجه به امکان پرواز در ارتفاع بالای شصت و پنج هزار پا و سرعتی بالا ونوع آلیاژ ساخت آن به هیچ وجه نه قابل ردیابی است و نه توسط هیچ سیستم پدافندی ای قابل سرنگونی می باشد.

می توان گفت سرنگونی این هواپیما به نوعی نشان می دهد که ایرانی ها نوعی موشک فوق افسانه ای سری ای در اختیار داشتند که افسانه های آمریکایی ها را می تواند به باد دهد.

البته نکته بسیار مهمی که در این ماجرا می باشد وشاید حتی از اصل ماجرای سرنگونی پهپاد مهم تر است این می باشد که سیاست ایالات متحده و متحدین آن از زمان خروج آمریکا از برجام تا به امروز منجر به افزایش تنش ها بشکل فزاینده ای در منطقه شده اند و امروزه کل جهان درگیر آن می باشد چرا که در صورتی که تنش های روز افزون منجر به بروز جنگ در منطقه شوند قطعا با توجه به شرایطی که طی یک ماه اخیر مشاهده کرده ایم احتمال متوقف شدن صادرات انرژی از منطقه خاورمیانه بسیار زیاد است وکل جهان درگیر خواهد بود نه فقط کشورهای ایران و آمریکا و یا حتی کشورهای منطقه.

به احتمال زیاد ایرانی ها نمی دانستند چه نوع هواپیمایی بر فراز ایران در حال پرواز است اما به دلیل وجود اخبار ضد و نقیض که اخیرا یکی از آنها توسط یک روزنامه اسرائیلی مبنی بر اینکه قرار است آمریکا دست به یک ضربه نظامی بر علیه ایران بزند، سطح آماده باش در ایران به حد بالایی افزایش یافته و خوب هر پرنده ای بخواهد وارد حریم هوایی ایران شود هدف قرار خواهد گرفت.

همچنین این احتمال وجود دارد که هدف این پرواز بررسی شرایط دفاعی ایران برای هرگونه حمله احتمالی بوده باشد و احتمالا پیش بینی نمی شده که ایرانی ها چه نوع تسلیحاتی در اختیار داشته باشند و اینکه تا چه حد در حال آماده باش هستند.

نکته دیگری که در این ماجرا وجود دارد این است که اگر امکان رصد این پهپاد فوق مدرن آمریکit نخواهند داشت، حال اگر نخواهیم بگوییم همه، و قطعا این ماجرا منجر می شود ایالات متحده از نit نیز سرنگون کند.

همچنین این نکته وجود دارد که شاید صحبت های فرمانده هان سپاه پاسداران مبنی بر اینکه موشک های نقطه زنی در اختیار دارد که می تواند ناو های آمریکایی را غرق کند مثل همین موشک ها فتوشاپ نباشد و واقعا ایران توانسته باشد به فناوری موشکی ای دست یابد که می تواند ناو های آمریکایی را غرق کند.

بگذارید ساده تر بگوییم.
یعنی یک فاجعه تمام عیار برای سنتکام.

حال به جای اینکه ارتش آمریکا بخواهد ایران را تهدید کند این ایران است که سنتکام را تهدید می کند و این نیروهای آمریکایی در منطقه هستند که باید با چشم باز بخوابند که مبادا ایرانی ها به آنها شبیخون بزنند.

آمریکایی ها بخوبی می دانند که اگر نیروی هوایی و نیروی دریایی آنها فلج باشد هیچ امیدی برای مقابله نیروی زمینی آنها با نیروهای ایرانی در خاک خود را نخواهند داشت چون بصورت تاریخی ثابت شده که ایرانی ها در خاک خود چه شکلی می جنگند، حتی در زمان جنگ ایران و عراق زمانی که عراقی ها در خاک ایران بودند نوع جنگ ایرانی ها در مقایسه با زمانی که ایرانی ها وارد خاک عراق شدند بسیار متفاوت بود.
حال باید نشست و دید آیا واقعا آقای ترامپ به دنبال همین است؟

یعنی او می خواهد یک جنگ راه بیاندازد و تابوت سربازان آمریکایی را به آمریکا برگرداند؟
آیا واقعا وی حاضر است خون سربازان آمریکایی را با نفت برخی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس مبادله کند؟

به هر حال همه می دانند که رسیدن شرایط منطقه به آنچه امروز با آن مواجه هستیم فقط و فقط به دلیل این است که ایالات متحده به تعهدات بین المللی خود در قبال ایران عمل نکرده و دولت و رئیس جمهوری آن تصور می کردند که دست برتر را از نظر نظامی دارند و می توانند ایرانی ها را با تشر های خود بترسانند.
اما ظاهرا ماجرا برعکس شده و این ایرانی ها هستند که فعلا چندین تشر کارساز به آمریکایی ها و متحدین آنها زده اند.

این ماجرا فقط پیغامی برای آمریکایی ها نیست بلکه برای متحدین آنها در منطقه m in b نیز هست.
هم آمریکایی ها و هم متحدین آنها در منطقه باید توجه داشته باشند که “شیرها دندان های خود را برای لبخند به نمایش نمی گذارند”.

 
🔴دستور ترامپ به مشاورانش برای عقب‌نشینی از اظهارات تند علیه ایران

🔹روزنامه دیلی‌بیست به نقل از مقام‌های آمریکایی و منابع آگاه گزارش داده ترامپ به مشاورانش دستور داده از لفاظی‌های تند علیه ایران عقب‌نشینی کرده و تأکید کنند واشنگتن به دنبال جنگ نیست.

‏خب آقای برایان هوک!
حالا باز هم معتقدی موشکهای ایرانی فتوشاپ هستن بزرگوار؟
این از پهپاد ۲۰۰میلیون دلاریتون که با موشک ایرانی به فنا رفت. ناو ابراهام لینکلن قیمتش چنده؟
راستی کجا رفت اصلاً ؟ میخوایم برای کاپیتانش ایزی لایف بفرستیم!

❌آقا مگه پهپاد فوق فوق مدرن گلوبال هاوک،رادار گریز نبود؟
اونم چه رادار گریزی؟
بلوک شرق و غرب جوری هواپیما های مدرن عملیاتی شونو استیلز میکنن که سامانه راداری و پدافندی قدرتمند رقیب یعنی یه ابرقدرت دیگه نتونه شناساییش کنه،
یعنی روسیه هواپیمای پکفا سوخو ۵۷ رو جوری میسازه که پدافند ابرقدرت رغیب یعنی پاترویت آمریکا نتونه بزنش!
یا آمریکا F22یا RQ170 یا گلوبال هاوک رو جوری میسازه که S400و S500 روس نتونه رهگیریش کنه!
تمام ماهیت سازمان های جاسوسی شون اینه که این اطلاعات ناب نظامی رو به دست بیارن
بعد اینا سابقه ۱۰۰ ساله صنعت هوایی دارن،
اینا زمان جنگ جهانی اول و دوم که هم زمان شاهان قاجار با سرسره لیز میخوردن میرفتن تو حرمسرا، اینا صنعت هواپیما سازی داشتن!
🔸برای بار دهم میگم:
انقلاب خمینی، انقلاب یک آخوند یک عالم دین ،با عبا و عمامه!
کاری کرد با این شیاطین انس!
که پهپاد ۲۰۰ میلیون دلاری فوق مدرن که تمام سیستم های شناساییش رو هم خاموش کرده مثل مگس تسه تسه رو سواحل هرمزگان شکار میکنند!
اونم با سامانه بومی سوم خرداد!
ای بنازمت سوم خرداد!
این هرمزگان همونی بود که پرتغالی ها یه زمان با کشتی اشغالش میکردن!

🔸ختم علم تو هاروارد تو استنفورد تو اکسفورد میشه گلوبال هاوک، ختم تکنولوژی میشه این،ختم طراحی و دیزاین در دره سیلیکون ولی کالیفرنیا که آمریکا با لاتاری و بورسیه و چه و چه تمام مغز های دنیا رو جمع میکنه،میگه کشور خودتون عقب مانده است،بیایید اینجا ما امکانات میدیم برای ما بردگی علمی کنید تا استعمار علمی ما بر جهان تکمیل شه میشه گلوبال هاوک!
که بچه شیعه ها زدنش

🔸آقا،گلوبال هاوک به معنی شاهین یا عقاب جهانیه!
عینه وزارت خارجه شون که بهش میگن :دپارتمنت استیت یا وزارت ایالت های خارجی! نمیگن وزارت خارجه!
عینه فیلم یونیورسال سولجر ،یا همان سرباز جهانی ژان کلود وندام!
اینا رسما و علنا دارن میگن جهان مال ماست!
ما هم میگیم غلط کردید که مال شماست!

🔸شینزوآبه اومد اینجا!
از کشوری هم اومده بود که تو جنگ جهانی دوم با آمریکا نبرد دریایی مستقیم کرد،خلبان های ژاپن با اون روحیه سامورایی،برای اینکه ناو های آمریکا وارد نشن کامیکازه(انتحاری)میکردند!
علم الهدی هم نداشتن
اما انقلاب خمینی کاری کرد که،ناو آمریکا اصلا وجود نمیکنه وارد خلیج فارس بشه!
باید هم شنیزو آبه جلوی رهبر مثل بچه مدرسهای بشینه!
یه تست زدن ببینن قدرت نظامی چقدره!
به مخیله شون خطور نمیکرد ما بتونیم پهپادی که تو ارتفاع ۱۶ کیلومتری پرواز میکنه با موشک بومی بزنیم
یه جورایی قهوه ای شدن تا حالا اینجوری نشده بودن🤭

هوالقادر

😊محض اطلاع بعضی از هم وطنایی که اندکی #ترسیدن و فکر می کنن با این کار سپاه ممکنه #جنگ بشه باستحضار می رسونم که با اینکار سپاه #احتمال جنگ از قبل هم #کمتر شد !!!

✋🏻چرا ؟
👈اول اینکه این پهپاد سالم #برنگشت !!
😊اگه برگشته بود می تونست اطلاعات مهمی رو ببره که دشمن رو دچار #خطای محاسبه کنه !!!
👈🏼دوم اینکه دشمن هنوز به درستی و در عمل از #هزینه های جنگ با ایران اطلاع نداشت !!
👈🏼حالا در یک حرکت اشتباه ۲۲۲میلیون دلار بهش خسارت خورد که هزینه بسیار سنگینی برای امریکاست !
▪️پیش خودتون مجسم کنید اگه #ناو هواپیمابرش رو بزنیم چه اتفاقی می افته !
✋🏻پس با خیالی راحت تر از شبای گذشته بخوابید که به لطف مدیریت بی نظیر #آقا سید علی امنیت بسیار خوبی بر کشور حاکم است !
👈🏼سوم اینکه : فهمیدن تهدید ایران جواب نمیده و حتی جنگ براشون نتیجه ای نداره …

« دو دوتا سه تا .. !!! »👇
یک فروند #پهباد #جاسوسی #ایالات_متحده در منطقه #رأس_الشیر متعلق به آب های #ایران سرنگون میشود ..گویا ارزش این پرنده چیزی در حدود #۲۰۰_میلیون_دلار است ..

با عنایت به این امر پذیرفته شده که #ترامپ نابغه اقتصادی ست؛
سؤال اینجاست ، ۲۰۰ میلیون دلار، #سود حاصل از فروش چه میزان #اسلحه و مهمات به کشورهای #عرب حاشیه #خلیج_فارس است ؟؟

⭕️ اگر نمونه ⁧💪حسن_تهرانی_مقدم و همکارانش👌 را تو اقتصاد, سیاست, فرهنگ, هنرو… هم داشتیم الان اقتدار مون، مثل اقتدار موشکیمون بود…👏
💥‏اقتدار امروزمان را مدیون تو و دوستانت هستیم…👇
هر وقت حاج حسن را می دیدم👈 بهم میگفت:👇
💗”ما ذوالفقار ولایت,در دست حیدریم” آنقدر این کلام برایش مهم بود که دستور داده بود👈 روی دیوار ورودی یگان موشکی این شعار را با خطی زیبا و بسیار بزرگ نوشته بودند…
شادی روحش صلوات

👱‍♂️ترامپ که دو سه ساعت قبل گفته بود ایران مرتکب اشتباه بزرگی شده حالا دوباره گفته : شاید #اشتباه کنم، شاید هم درست باشد، اما #احساسم این است که این اشتباه یک نفر بوده که کاری کرده که نباید می‌کرده!!!

👱‍♂️نمی‌گویم که آن کشور (ایران) اشتباه کرده، بلکه یکی از افراد تحت فرماندهی اشتباه کرده است!!!

😁 ببین عمو ترامپ #نگران نباش این بچه های سپاه انقلابی هستن کله شون گرمه زود عصبانی می شن یه موشکی می زنن بعدم پشیمون نمی شن !! سر به سرشون نذار برو همون گاواتو بدوش دوزار پول بذار جیبت کار به کار اینا نداشته باش !

‏روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که دونالد ترامپ در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی، دستور «حمله محدود» به ایران را صادر کرده، اما در حالی که این عملیات در مراحل اولیه بودکه آن را لغو کرد.

👈انتشار موقعیت جغرافیایی پهپاد ساقط شده آمریکایی توسط ظریف

🔻ظریف وزیرامورخارجه در توییتی نوشت:

🔹پهپاد آمریکایی ساعت ۰۰:۱۴ در وضعیت پنهان‌کار از امارات متحده عربی پرواز و حریم هوایی ایران را نقض کرد. اپن پهپاد ساعت ۰۴:۴۵ در مختصات جغرافیایی(۲۵°۵۹’۴۳″N 57°۰۲’۲۵″E) در نزدیکی کوه مبارک هدف قرار گرفت. ما بخش‌هایی از پهپاد نظامی آمریکا را از آب‌های سرزمینی خود یعنی در همان جایی که [این هواپیما] سرنگون شده، از آب بیرون کشیده‌ایم

📌 «اولریخ فرانک»، کارشناس آلمانی در امور پهپادها:

🔹ساقط کردن پهپاد پیشرفته آمریکایی توسط ایران رخداد بزرگی است.

🔹اولا، گلوبال هاوک بزرگترین پهپاد جهان است که از تجهیزات با فناوری بالا مملو است.

🔹این سیستم فوق‌العاده گرانی است و ایالات متحده نمی‌تواند نسبت به از دست دادن آن بی‌اعتنا باشد.

🔹گلوبال هاوک در ارتفاعی بسیار بالا پرواز می‌کند و به همین دلیل اصولا ساقط کردن آن باید بسیار دشوار باشد.

Pedar, [21.06.19 10:58] 🌐 تخت روانچی : به پهپاد سرنگون‌شده #اخطارهای رادیویی داده شده بود ولی به این #اخطارها توجهی نکردند.

🔹 مختصاتی از محل ساقط شدن پهباد آمریکایی در اختیار سازمان ملل قرار دادیم که به خوبی نشان‌دهنده تجاوز به مرز‌های هوایی ایران است.

🔴وقتی سلبریتی آمریکایی ترامپ را نقره داغ میکند

میا فارو هنرپیشه آمریکایی و نامزد دریافت و برندهٔ جوایز مختلفی از جمله گلدن گلوب در پاسخ به توئیت ترامپ: اولین اشتباه شما خروج از قرارداد هسته ای بود در حالی که ایران به آن پایبند بود، اشتباه دیگر شما وضع تحریم های تحریک آمیز علیه ایران بود، تحریم های شما ما را به این نقطه رسانده است، و اما اشتباه بزرگ شما انتخاب جان بولتون است که فرد جنگ طلب می باشد، اشتباه چهارم تو «ترامپ» انتخاب پمپئو و بزرگترین اشتباهت انتخاب کسی که اسمش جراد است «جراد کوشنر داماد ترامپ»

▪️ساقط کردن پهپاد، فشار داخلی بر ترامپ را افزایش می دهد

▫️الیزابت وارن، سناتور دموکرات: ترامپ قول داد نیروهای ما را به خانه برگرداند. اما در عوض از توافقی که از آن جواب گرفته بودیم، خارج شد و درگیری غیرضروری دیگری را آغاز کرد. هیچ توجیهی برای تشدید این بحران وجود ندارد. ما باید از مرز جنگ عقب برویم…

چند برداشت از حماسه سرنگونی پهباد متجاوز آمریکایی
رییس جمهور ایالات متحده ی آمریکا گفت ” Iran made a very big mistake” و به یک روز نکشیده حرفش را پس گرفت. و این یعنی همان #لاف_در_غریبی
این دستگرمی یعنی شروعی خوب برای دوران فرماندهی #سردار_سلامی
این یعنی بعد از ضربه مهلک به سیستم امنیتی آمریکا در ماه های گذشته به دست بروبچه های وزارت اطلاعات در شناسایی و به فنا رفتن دویست و نود جاسوس و شکار این پهپاد چشم #شیطان_بزرگ از ضربت این #سیلی ها سیاهی می بیند اما شک ندارم #لیبرال های داخلی برای سوختن جاسوسان قبله ی آمالشان و لاشه های #گلوبال_هاوک در اتاق خوابشان شمع مشکی روشن کرده اند.
دویست میلیون دالرز خرج تولید #عقاب_جهانی کردند و به گفته ی ما مشهدی ها با یک پلخمون (فلاخن) ایرانی به فنا رفت. این یعنی #سهیل_کریمی ها باید #شکست_هیمنه ی دیگری بسازند
و یعنی #مقاومت جواب می دهد که اگر نمی زدیم، آسمانمان عرصه تجاوز و بدرقصی یانکی ها می شد. و باز یعنی ما زدیم و شد، دیگران هم بزنند؛ می شود!
#برایان_هوک از #فتوشاپ بودن موشک هامان گفته بود… بامداد دیروز شیربچه های ایران مرزهای گرافیک را جابجا کردند!

💠ما آمریکا را زیر پا می گذاریم، نمی گذاریم که دخالت در امور ما بکند، نمی گذاریم کسی دیگر هم دخالت بر ما بکند، بخواهند هم اگر چنانچه هجمه بکنند، ما نمی گذاریم اینها طیاره هایشان پیاده بشوند، چتر بازهایشان را بین هوا می کشیم از بین می بریم.
#امام_خمینی
📚صحیفه نور، جلد ١٧،صفحه ٢٣۴

▪️واکنش فرزند یکی از شهدای ایرباس مسافربری ایران به انهدام پهپاد جاسوسی امریکا توسط سپاه

▪️سال ۶۷ ناو وینسنس مدام حریم ایران را نقض و با نیروهای ما درگیر می‌شد و هواپیمای مسافری ما را ساقط کرد.
تروریست‌های سنتکام سیلی نخورند همانطور پیشروی می‌کنند!
ساقط کردن پهپادشان کافی نیست! به خاک ایران تجاوز شده، باید اعلام شود اگر تکرار کنید پایگاه پهپاد را هم می‌زنیم!

▪️ نخستین تصاویر از لاشه پهپاد جاسوسی آمریکا

▪️ایشون، سامانه پدافندی سوم خرداد هستن!
شکارچی پهپاد آمریکا! 😉✌️

روحت شاد حسن آقای طهرانی مقدم؛ روحت شاد…

▪️ شهید آوینی: “شیطان در پناه آهن است و ما در پناه ایمان” و نتیجه این تقابل رو بارها دیدیم و امروز هم!

بعد از ساعتها بازیِ رسانه ای که جنگ میشود یا نه، بالاخره جناب #ترامپ اعلام کردند که سقوط پهپاد غیر عمدی بوده است؛ هرچند (طبق پیش بینی) ترامپ بنحوی از پاسخ به ضربه نظامی ایران عقب نشینی کرده است اما اصلاً بعید نیست بلندگوهای او در داخل (با سوءاستفاده از این موضوع) باز هم بر طبلِ جنگ هراسی بدمند!

➕ البته این جماعت بهتر از هرکسی میدانند که با هدف قرار گرفتن #گلوبال_هاوک احتمال حمله آمریکا به ایران حتی از قبل هم کمتر شده (چراکه هم برآورد آمریکایی ها از #هزینه_تجاوز به ایران را بهم ریخت و هم بر ابهامات آنها از #توان_رزمی ایران افزود) اما برای پیشبرد اهداف سیاسی خود مجبورند که خود را به نفهمیدن بزنند!!

بعد از عقب نشینیِ مفتضحانه جناب #ترامپ، اگر ظرف چند روز آینده، عده ای بظاهر ساده لوح (در اصل خائن) اینگونه استدلال کردند که امریکایی ها عمداً پهپاد #گلوبال_هاوک را در دسترس ایران قرار داده اند تا از این طریق با تولید #حس_غرور در ایرانی ها، آنها را به #میز_مذاکره بکشاند اصلاً نباید تعجب کرد؛ هدف این جماعت صرفاً خنثی کردن اثر روانی قدرت نظامی ایران در نزد افکار عمومی است چراکه خوب می دانند که سرنگونیِ پهپاد امریکایی، علاوه بر تاکید دوباره بر اتمامِ دورانِ بزن در رو، قدرت تکنولوژی دفاع هواییِ ایران را نیز به اثبات رساند!!

همان جماعتی که تا دیروز #سپاه را عامل شکست برجامِ شان معرفی میکردند و با القابی همچون #دولت_باتفنگ خطابش می نمودند، امروز (بعد از سرنگونی پهپاد #گلوبال_هاوک) شروع کرده اند به تعریف و تمجید؛ هرچند همراهی و تکنوایی در مسیر مبارزه با آمریکایی ها ضروریست و قابل تقدیر، اما تجربه‌ی #لباس_سبز پوشیدنِ چند وقتِ پیشِ این جماعت و اصرارهای بعدی شان برای اعتماد دوباره به وعده های غرب، مذاکره با آمریکا، پیوستن به FATF و…، نشان میدهد که نباید از مواضع حمایتیِ امروزشان ذوق زده شد و برای پی بردن به نظر اصلیِ آنها باید چند روزی صبر کرد تا جو عمومیِ کشور آرام شود!!

پتک امشب  امام خامنه ای بر سر ترامپ و اعمالش:

“جنگی بوقوع نمی‌پیوندد و گزینه قطعی ملت ایران مقاومت است! این برخورد، #برخورد_اراده_ها است و اراده ما قوی‌تر است، چون علاوه براراده خود، توکل به خدا را هم داریم.”

اسوشیتدپرس در یک اینفوگرافیک به بررسی ادعای ایران و آمریکا درباره‌ی محل سرنگونی پهپاد جاسوسی پرداخته:
⭕️ دایره قرمز: جایی که ایران ادعا میکند پهپاد را سرنگون‌کرده.
🔵 دایره آبی: جایی که آمریکا ادعا میکند پهپادش سرنگون شده.

منبع: رویداد نگار

‏دستیابی ایران به قطعات متلاشی شده ‎#پهپاد_آمریکایی در آبهای سرزمینی کشورمان و شکایت به سازمان ملل نشان داد که امریکایی ها هم پیاز را خوردند، هم کتک را و هم تاوانش را دادند. امریکایی ها از این به بعد با دقت بیشتری در مرزهای ایران چرتکه خواهند انداخت.

سردار حاجی‌زاده: می توانستيم هواپيمای آمریکایی را همراه با پهپاد جاسوسی سرنگون كنيم

فرمانده هوافضای سپاه :
🔹آمريكايي ها به اخطارهاي ما توجه نكردند ضمن اينكه در همان لحظه اي كه اين هواپيما رهگيري شد، هواپيماي جاسوسي ديگري با نام P-8 نيز در نزديكي آن در حال پرواز بود كه حدود ٣٥ نفر سرنشين داشت؛ مي توانستيم آن را سرنگون كنيم اما اين كار را نكرديم.

🔹در هفته قبل هم خود آمریکایی ها اعلام کردند که ایران به سمت ما شلیک کرده است و میخواست ما را سرنگون کند، در واقع آن تیر اخطار بود و آنها باز بی توجهی کردند؛ اگر قرار بود هواپیمایشان را آن روز که MQ-9 بود سرنگون کنیم، همان موقع می‌زدیم.
🔹ما از طریق مسئولین وزارت امور خارجه بارها مراتب اعتراض خودمان را اعلام کرده ایم، تیر اخطار را شلیک کرده ایم اما باز هم آمریکایی ها بنایی ندارند که به قوانین توجهی کنند و در چنین شرایطی مشخص است که ما واکنش نشان خواهیم داد.

♦️سردار حاجی‌زاده: می توانستيم هواپيمای جاسوسی آمریکایی P-8 با ٣٥ سرنشين را سرنگون كنيم اما نکردیم

🔹فرمانده هوافضای سپاه گفت: همان لحظه‌ای كه پهپاد جاسوسی رهگيری شد، هواپيمای جاسوسی ديگري با نام P-8 نيز در نزديكی آن در حال پرواز بود كه حدود ٣٥ سرنشين داشت و می‌توانستيم آن را سرنگون كنيم، اما اين كار را نکردیم.

⭕️ متخصص پهباد های آمریکایی : وجهه خود را از دست دادیم….

💥 سورپرایز های یک پیام رازآلود

سرچشمه فتح الفتوح “سوم خرداد” همچنان جوشان است. مقتدای انقلاب، چند سال قبل پیام داد “جوانان آماده باشند که خرمشهرها در پیش است”.
♦️مذاکره کننده ایرانی ارشد ایرانی، سوم خرداد ۹۱ در بغداد به مذاکره کنندگان آمریکایی و اروپایی گفت “می دانید امروز چه روزی است؟ روز آزادی خرمشهر از چنگ ارتش صدام که حمایتش می کردید. و حالا ما با شما در بغداد که تبدیل به متحد ایران شده، مذاکره می کنیم”.
🔹پاسداران امنیت کشور، دیروز با سامانه پیشرفته سوم خرداد، پهپاد پیشرفته و رادار گریز آمریکایی (گلوبال هاوک) را ساقط کردند؛ البته اگر به غنیمت می گرفتند و به کلکسیون پهپاد های غنیمتی اضافه می کردند، بهتر بود.
♦️مقتدای انقلاب سالها قبل به فرماندهان نظامی گفته بودند، اگر دشمن اقدام نظامی در خلیج فارس کرد، بلافاصله ناوهایش را می زنید؛ البته اگر به غنیمت بگیرید، بهتر است.
🔹ایران و متحدانش هر چند وقت یک بار برگ های برنده رو نشده را رو می کنند که ابهت آمریکا و زیر دستانش را به شکلی تحقیر آمیز می شکند. آنها لاف می زنند اما سیلی می خورند و بدتر این که ضربات ایران و متحدانش، مشروع و قانونی است. دفاع از خود یا در قلمرو خود.
♦️پنتاگون، در اثر شدت فشار پیروزی های محور مقاومت، بیش از شش ماه است فاقد وزیر می باشد و با دو سرپرستی که جا به جا شده اند، اداره می شود.
🔹ناتوانی، گرگیجه می آورد، و این، حقیقت حال و روز فعلی آمریکاست. تا چندی قبل، تهدید به حمله نظامی می کرد اما حالا که پهپادش را زده اند، مجبور است درخواست مذاکره بدهد و لو تهدید را هم چاشنی کند.
♦️نیویورک تایمز می گوید ترامپ دستور حمله به ایران را صادر کرد اما پشیمان شد. رویتر هم مدعی شده “ترامپ از رهبر ایران درخواست مذاکره فوری كرده و گفته ایران برای قبول مذاکره مهلت كمی دارد”! آنها یقین کرده اند سنبه ایران، پر زور است.
🔹حال و روز آمریکایی ها بعد از هر نوبت قدرت نمایی ایران، ما را یاد سخنان امام خمینی (ره) درباره لاف های دولت کارتر می اندازد که فرمود “من حیفم می آید که مثل بزنم به شیر. که می گویند وقتی مقابل دشمن می ایستد، هم فریاد می زند، هم یک چیزی از او صادر می شود و هم دم خود را هم تکان می دهد تا میانجی پیدا کند”.
♦️می دانند ایران ده ها هدف راهبردی از جمله جند ناو و پایگاه مهم نظامی را مدت هاست به دقت هدفگذاری کرده و همان ساعت اول تلافی ایران، چند هزار نظامی آمریکا تلف می شوند.
🔹رزمندگان محور مقاومت همچنان در چهار گوشه منطقه (از دیر الزور و اربیل تا جیزان و ینبع و سواحل امارات)، دوست و دشمن را سورپرایز می کنند. این که فناوری های بسیار پیشرفته و سرّی داریم درست، و دست مریزاد! اما مهم تر از این قدرت نظامی کوبنده، روحیه و راده ای است که در زدن سرانگشتان متجاوز دشمن تردید نمی کند.
♦️مرحبا به این غیرت و شجاعت و بی باکی. دشمن از همین روحیه می ترسد. اصل بازدارندگی، ایمانی است که شاسی شلیک را با اشتیاق و بی معطلی می فشارد.
🔹ضرباتی که در هفته های اخیر به آمریکا و متحدانش وارد آمده، چند نوع است: ضرباتی که ایران می زند و رسما اعلام می کند؛ ضرباتی که متحدان ایران می زنند و رسما اعلام می کننند؛ و سوم، ضرباتی که فاعل آن معلوم نیست اما دریافت کننده (مفعول) آن روشن است و نشان می دهد اشتباه آمریکا چه قدر می تواند برای تامین انرژی دنیا خطرناک باشد.
♦️دشمن می داند که ایران هنوز پاسخ های اصلی را به راهبرد عهدشکنی و فشار و تحریم دشمن، آغاز نکرده و اینها هنوز دست گرمی است. یا صدور نفت و امنیت برای همه؛ و یا برای هیچ کس.
🔹”سوم خرداد” و “بشارت “خرمشهرها در پیش است”، هنوز راز های ناگشوده و مصادیق رو نشده بسیاری در خود نهفته دارد…

🌹….وَدَّ الَّذِينَ كَفَرُوا لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِكُمْ وَأَمْتِعَتِكُمْ فَيَمِيلُونَ عَلَيْكُمْ مَيْلَةً وَاحِدَة….۱۰۲_ نساء

🌹…كافران دوست دارند كه شما از سلاحها و متاع خود غافل شويد تا يكباره بر شما بتازند. و گناهى مرتكب نشده‌ايد هرگاه از باران در رنج بوديد يا بيمار بوديد سلاحهاى خويش بگذاريد، ولى هوشيارانه مواظب دشمن باشيد. هرآينه خدا براى كافران عذابى خواركننده آماده ساخته است.

 
🔴 هوشیاری در برابر دشمن

🔸نوع تحولات چند روز اخیر؛ و مواجهه ایران اسلامی در سطوح دیپلماسی (رسمی و غیر رسمی)، عملیات روانی و برخی تحرکات عملیاتی نشان می‌دهد طرف آمریکایی می‌خواهد همان هدف اصلی خود (#مذاکره با ایران در شرایطی تحمیلی و ذلت آمیز ) را با شیوه‌ای جدید پیگیری کند.

💠 اما نکاتی مهم:

🔻۱. هدف قرار گرفتن و ساقط شدن #پهباد فوق پیشرفته آمریکایی؛ یک اقدام غرورآفرین و تحسین برانگیز بود که طرف‌های مختلف، پیام جدیت ایران در حفاظت از امنیت‌مان را به‌ خوبی دریافت کردند.

🔻۲. جدای از فاز عملیاتی و نظامی که کشورمان به خوبی آن‌را مدیریت کرده است؛ جنگ عملیات روانی بسیار پیچیده طرف آمریکایی در ترکیب با دیپلماسی اعلامی و دیپلماسی واسطه‌ها در جریان است.

🔻۳. خبری که نیویورک تایمز منتشر کرد و طی آن گفت ترامپ دستور حمله داده و در آخرین لحظات متوقف شده؛ در اصل گامی در طراحی جدید آمریکایی‌هاست. طراحی جدید آمریکایی‌ها در جهت؛ #معتبرسازی تهدیدِ جنگ به گونه‌ای بی‌سابقه، به نحوی که اختلاف نظرات گروه‌ها و طیف‌های مختلف داخل کشور (حاکمیتی و دولتی) علنی شود و شقاق میان مسئولان ایجاد شود. از همین‌رو #فشار_ترکیبی خود را زیاد کرده‌اند که به افکار عمومی القا شود دیگر واقعاً چاره‌ای جز مذاکره نداریم.

🔻۴. (مهم) جریان انقلابی باید هوشیاری فوق العاده‌ای از خود نشان دهد. #اقتضائات_عملیاتی با #اقتضائات_جنگ عملیات روانی متفاوت است. مهم‌ترین برگ برنده ما که طرف آمریکایی را مستاصل کرده اقتدار دفاعی مستحکم و بازدارنده در کنار استمرار راهبرد مقاومت در قالب “نه جنگ ؛ نه مذاکره” و در فضایی کاملا مطمئن و با حفظ آرامش مردم و وحدت مسئولان است.

🔻۵. (مهم) باید مواظب باشیم #تصاعدی شدن بحران در سطح افکار عمومی؛ تله دشمن است. جریان انقلابی فریب فضای احساساتی را نخورد و اجازه ندهد جریان سازش؛ #دوقطبی‌سازی کاذب مردم و مسئولین و “دوقطبی غلط ِ یا جنگ یا مذاکره” را شکل دهد. پیچیدگی شرایط بسیار فراتر از این دوگانه‌ها است و هنر ما این است که القای دشمن ( که میان بد مذاکره یا بدتر جنگ را انتخاب کنید) را با هوشمندی خود بشکنیم.

❌عصای موسی افتاد!

🔸فراعنه زمان پهباد فوق مدرن شناسایی جاسوسیRQ4 رو ساختن فقط برای اینکه چی؟
شناسایی نشه!
این پرنده بمب افکن جنگنده نیست،فقط جاسوسیه، و اولین ماموریت یک جاسوس اینه که شناسایی نشه!
وقتی ایران!
جمهوری اسلامی ایران!
میتونه این پرنده که در لبه تکنولوژی دنیا ایستاده رو شناسایی و منهدم کنه، یعنی باقی هواپیماهای#آمریکا و روسیه از b52 تا F22رپتور تاF35 عمود پرواز همه و همه رو میتونه منهدم کنه!
چرا؟
🔸چون تمام اینها از سیستم ضد راداری گلوبال استفاده میکنند،و سطح مقطع اونها بیشتر و ارتفاع پرواز آنها کمتره!
یعنی مطلق هواپیما های ایالات متحده با ۷۰۰ میلیارد #دلار بودجه در تیر رس ما هستند!

❌#فرعون برای اینکه حضرت#موسی را شکست بده، سه هزار ساحره متخصص اهل فن تکنوکرات استخدام کرد!
همشون اومدن با آخرین متد های جادوگری جماعت رو سحر کردند!
کارشون که تموم شد،
اونور یه پیرمرد چوپان بود که یه عصا دستش بود
خدا به موسی گفت: عصا تو بنداز!
آقا…. عصا افتاد……!
اژدهایی ظاهر شد که دیگه مثل اژدهای#گیم_آف_ترونز گرافیکی و سحر و جادو نبود!
واقعی بود،واقعی!
و اولین کسانی که ایمان آوردند، همان سه هزار جادوگر بودند!
چرا؟
🔸چون خودشون اینکاره بودن،متخصص بودن،فهمیدن این دیگه جادو نیست،واقعیه!
از دیشب تاحالا اولین کسایی که تشتک هاش پریده#کاخ_کرملین و#پوتین بوده!
دیگه نمیتونی با برگ ایران خوش رقصی کنی افسر بلند مرتبه کا گ ب.
اسپوتنیک گفته ایرانی ها موشک افسانه ای دارند که آرزوهای آمریکا رو برملا میکنه!
پوتین تو خیال خام خودش میگفت s400 و گرو میگیرم، ایران هم که بهش نیاز داره همینجوری ازش امتیاز میگیرم!
هه آناناس آقای پوتین!
دومین کسایی که به قدرت نظامی ایران ایمان آورد، کاخ سفید بود!
ترامپ گفت میدونم اشتباه فردی پشت این قضیه بود!
حالا فرمانده کل سپاه علنی گفت ما زدیم خوب کردیم زدیم!

🔸خلاصه مطلب اینکه رفقا عصای موسی افتاده!
به اذن الله هم افتاده!
عصای موسی ۲۲بهمن ۵۷ افتاد!
عصای موسی سوم خرداد ۶۱ افتاد!
عصای موسی در صحرای طبس افتاد ،در حادثه نشاندن RQ170 افتاد ،در زمان به اسیری کشیدن کماندو های آمریکایی افتاد!
در هنگامه متلاشی شدن مدرن ترین پرنده بدون سرنشین ساخت بشر افتاد!
و آن سوی داستان ابر متخصصان جادوگر مسلک هالیوود و پنتاگون و سیا و موساد،تا بن دندان فهمیدند که این دیگر جادو نیست!
واقعیته!
واقعیت!
پس بنشینید و روزها را بشمارید تا برای بار دوم به اذن الله در دریای نیل دیگری غرق شوید و مومنان دست و پا زدنتان را ببینند که فان حزب الله هم الغالبون

 

🔸تکه پاره‌های لاشخوری که بالاسرمان می‌چرخید و از آب گرفتیم را با افتخار به بچه‌های‌تان نشان بدهید و از قصه‌های  هواپیمای مسافربری ۳۱ سال پیش تعریف کنید و جگرگوشه‌هایی که از آب گرفتیم تا به دنیا نشان‌بدهیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا