معماری و شهرسازی

مسکن و شهرسازی/معرفی کتاب/کتاب راهنمای خرید و ساخت مسکن برای همه

تالیف مهندس ناصر کاوه

برگرفته از کتاب راهنمای خرید و ساخت مسکن برای همه

اگر شما هم توانسته باشید خود را به روزهای شیرین مسکن خریدن برسانید، حتما با این دغدغه مواجه شده اید که با بودجه محدودی که در اختیار دارید، چطور مسکنی بخرید که متناسب با نیازها و آرزوهایتان، مقاوم و ایمن و در عین حال راحت و برای ساخت و ساز مجدد کم هزینه باشد.

معماری و شهرسازی/معرفی کتاب/کتاب راهنمای خرید و ساخت مسکن برای همه ناصر کاوه
معماری و شهرسازی/معرفی کتاب/کتاب راهنمای خرید و ساخت مسکن برای همه ناصر کاوه

مکان: دید سرمایه‌گذاری داشته باشید!

قاعدتا این که خانه مورد نظر در چه محله‌ای واقع شده باشد، در قیمت آن اهمیت بسیار زیادی دارد. علاوه بر آن شما حتما باید برآوردی از آینده محل نیز داشته باشید. برای مثال به این فکر کنید که کدام محله پتانسیل بیشتری برای پیشرفت دارد؟ اجازه بدهید مثالی برای شما بزنم. ۲۰ سال پیش منطقه ۲۲ شهر تهران بیشتر شبیه به بیابان بود تا محله‌ای از شهر، ولی پتانسیل بالای این محله سرمایه‌های زیادی را به سمت خود جذب کرد و امروز اگر از اتوبان شهید خرازی عبور کنید برج‌های نوساز این محله توجه شما را جلب خواهد کرد. طرح‌های عمرانی بزرگ را شناسایی کنید و محله‌های بزرگ مجاور آن را زیر نظر بگیرید!

زمان: حتی در رکود نیز سود کنید!

یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای می‌داند چه زمانی خرید کند و چه زمانی بفروشد. زمانی که خرید و فروش ملک کم است و مسکن دچار رکود شده، قیمت ملک پایین می‌آید. در این وضعیت شما می‌توانید با پیش‌بینی زمان بازگشت رونق به مسکن، خرید کنید تا به موقع بتوانید بفروشید. نکته مهم دیگر این است که باید به فصل معامله دقت کنید. برای مثال در ماه رمضان معاملات کمتری انجام می‌شود بنابراین ممکن است گزینه‌های کمتری پیش رو داشته باشید.

ارادتمند ناصر کاوه

با سپاس و تشکر فراوان از:

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص)

قرارگاه سازندگی قرب قائم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا