اخبار روزسیاسی و اجتماعی

چرا به انگلیس جواب قاطع نمی دهیم/روایتی از تصرف نفتکش ایرانی توسط روباه پیر!؟

🔹در ماده ۱۴ کنوانسیون ۱۹۵۸ ژنو آمده است «کشتی‌های تمامی کشورها اعم از کشورهای ساحلی یا غیر آن، می‌توانند در دریای ساحلی از حق عبور و مرور بی ضرر برخوردار باشند».
🔹در مواد ۱۷ تا ۲۳ کنوانسیون ۱۹۸۲ جامائیکا نیز مواد مورد اشاره در کنوانسیون ۱۹۵۸ ژنو با تغییراتی جزیی در عبارات تکرار شده است.
🔹با توجه به مفاد این دو کنوانسیون، فقط عبور کشتی‌هایی از تنگه هرمز مجاز خواهد بود که برای «امنیت، نظم، آسایش و حقوق ملی» جمهوری اسلامی ایران «بی‌ضرر» تشخیص داده شود.
🔸از آنجا که انگلیس موضعی تخاصمی علیه ایران اتخاذ کرده و منافع ملی و نظم و امنیت کشورمان را به خطر انداخته است، نه فقط ممنوعیت عبور کشتی های انگلیس از تنگه هرمز، بلکه توقیف شناورهای این کشور حق قانونی جمهوری اسلامی ایران است و چنانچه از این حق مسلم و قانونی خود استفاده نکنیم نه فقط روباه پیر را گستاخ تر کرده ایم بلکه توله های منطقه ای آن را هم درباره اقتدار مثال زدنی خود به توهم انداخته ایم!
🔹بستن تنگه هرمز به روی کشتی های انگلیس و توقیف نفتکش های این کشور کمترین پاسخی شکننده و صد البته کاملا قانونی است که از سوی ایران انتظار می‌رود.
🔹دزدان دریائی که خواستگاه اصلی و بومی آنها انگلیس است، پرچم مخصوصی به رنگ سیاه داشتند که روی آن تصویر یک جمجمه با ۴ استخوان نقاشی شده بود. می گویند وقتی قصد حمله به یک کشتی تجاری را داشتند، ناخدای کشتی تجاری از مشاور خود پرسید: این پرچم سیاه بانقش جمجمه و ۴ استخوان به چه معنی است و مشاور او که عامل نفوذی همان دزدان دریائی بود جواب داد: قربان! علامت کله پاچه است! یعنی خوراک کله پاچه نذر کرده و خیرات می کنند ! حسین شریعتمداری

🌐 خبر : مدیرت بندر مهم لازقیه سوریه قراره به ایران واگذار بشه
✅ این یعنی رسیدن ایران به مدیترانه

🤔 حالا یکی از دلایل سوختن انگلیس خبیث و اربابش آمریکایی شیطان رو متوجه میشویم ‼️
🤔 حق دارن بسوزن !! هزاران میلیارد دلار هزینه کردن تا سوریه مال اونا بشه ولی شکست خوردن

😊 خوب به درک که میسوزید ، برید یه جای سرد برای خودتون پیدا کنید 😁😂

💢 تلنگر:👇

😇تاجایی که تاریخ به یاد داره تَه دیگ انگلیسی ازعصر مشروطه تا همین الان، لب ولوچه مسولین رو چرب کرده ونفس مردم رو قطع

😍اون از ناصرالدین شاه که کشور رو با قراردادهای تالبوت،پاریس و غیره به تاراج گذاشت…. اینم از مسولین فعلی که افطارشون با انگلیسی هاست و دود #توقیف_نفتکش هاشون تو حلق ما

🔴تهدید علیرام نورایی

کی دردش میاد؟ به کی بر میخوره که به #انگلیس بد گفته بشه!؟
#گاندو #قلاده_های_طلا #امنیت_ملی

🔹 من مزدور کی باشم که تو خوشت بیاد؟!

✅ میگفت نمیدانم چرا هرچی تو خونه دیگران گم میشه👈 تو خونه ما پیدا میشه…. بیشترین نفوذی و جاسوس در کدام دولت میباشد….

جبل الطارق ؛ هشدار دبیرکل ناتو
و رئیس اسبق سیاست خارجی اروپا

✍️ جبل الطارق، در انتهای جنوبی شبه‌جزیره ایبری قرار دارد و هم مرز اسپانیاست اما انگلیسی ها که چند صد کیلومتر با این منطقه فاصله دارند، مدعی مالکیت آن هستند.
♦️تنگه جبل الطارق، دریای مدیترانه را به اقیانوس اطلس وصل می‌کند . مساحت این منطقه ۶٫۷ کیلومترمربعاست. نام منطقه و کوه معروف آن، از نام طارق بن زیاد فاتح مسلمان اندلس و بخش غربی اروپا اخذ شده است.
🔹زمامداران امپراتوری فرتوت انگلیس، هر گاه دچار توهم و ماجراجویی در جبل الطارق شدند، کافی است به یاد بیاورند چرا نام این منطقه و تنگه، “جبل الطارق” یا Gibraltar است.
♦️اما بازخوانی تاریخ کافی نیست. خاویر سولانا، استراتژیست ترین رئیس امنیت و سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دو دهه اخیر و از مذاکره کنندگان هسته ای با ایران بود.

🔹این سیاستمدار اسپانیایی که زمانی دبیرکل ناتو هم بوده، خرداد ۱۳۸۵ در اجتماع صاحبان شركت هاي اسپانيايي ، تحلیل جامعی ارائه داد که بازخوانی آن، برای سر عقل آمدن اروپایی ها کفایت می کند. او گفت:
🔻”ايران كه كشوري عرب نيست ، براي نخستين بار در تاريخ، رهبري منطقه خاورميانه را بدست گرفته است .
🔻به همين دليل ، تنش بر سر برنامه غني سازي اورانيوم در ايران نه با بمباران بلكه با عقل و گفت و گو حل مي شود.
🔻ايران اولين قدرت منطقه خاورميانه است و در جريان بازي قدرت، آنقدر برگ برنده در دست دارد كه به يك قدرت درجه اول در جهان تبديل شود.
🔻ايران اكنون برگ هاي برنده اي مانند برگ هسته اي، برگ عراق و برگ افغانستان را در دست دارد.
🔻 بايد بطور جدي به توسعه صلح آميز انرژي هسته اي در جهان انديشيد زيرا بستن باب انرژي هسته اي يك گزينه خردمندانه نيست .
🔻در آينده بايد با جنبش هاي تندرو همانند آنچه اكنون با حماس در فلسطين داريم، #همزيستي داشته باشيم.
🔻بايد از فراخوان برخورد تمدن ها پرهيز كرد و اين انديشه را بايد با ميليون ها مسلماني كه در اتحاديه اروپا زندگي مي كنند، شروع كنيم.
🔻در صورتي كه اتحاديه اروپا گفت وگو و #همزيستي با مسلمانان را از خانه خويش آغاز نكند، با مشكلات بسيار جدي روبرو خواهد شد”.
🔹جبل الطارق… و انگلیس چه می داند طارق (کوبنده) چیست و کیست؟ اکنون بر فهرست برگ های برنده ای که سولانا ۱۳ سال قبل شمرده بود، اقتدار نظامی و پیروزی های لبنان و سوریه و یمن هم افزوده شده است.

💢 گاندوی نفتی…؟!!👇

😇 وقتی نفت کش گریس متعلق به شرکت روسی است، از دبی بارگیری کرده، پرچم اش کشور پاناما است و مدارک فروشنده عراقی، چطور فهمیده اند که نفت ایرانی دارد ؟

روشن است که خبر چنین محموله ای را یک باند نفوذی داخلی به سرویس انگلیس داده است!

و وقتی هم باجان کری و یه مشت گاوچرون لاس میزدین وهیچ امتیازی نگرفتید و فقط امتیاز دادید ، امروزباید هم یه کشور در پیتی مثل لوکزامبورگ بگه حق نداریدغنی سازی کنید ، نفتکش مارو توقیف کنند ، بااینستکس تمسخرمون کنند ، کلا هر چی عزت و افتخارو اقتدار بود با دولت تدبیر وامید به فنای عظما دادید .
بیایداز گذشته عبرت گرفته و باانتخاب افراد با سواد و دلسوز با تقوا گشور را از وجود افراد خائن لیبرال وطن فروش منافق نجات دهیم .😄😖😂

چرا انگلیس به سیم آخر زد😇
به خبرهای زیر دقت کنید!؟😄


▪️هیچ‌کس از ایران، انگلیسی‌ها را آدم حساب نکرد

▫️روز گذشته اتفاق دیپلماتیک مهمی در تهران روی داد. وزیر مشاور در امور خاورمیانه انگلیس که در راستای سیاست متوقف کردن ایران برای عمل نکردن به تهدیدات برجامی‌اش به تهران سفر کرده بود، با عالیرتبه ترین مقام ایرانی که موفق به مذاکره شد، عباس عراقچی و کمال خرازی بود.

▫️او وقتی دید کسی در تهران بیشتر تحویلش نمیگیرد، ۱۰ نفر را واسطه کرد تا دستکم بتواند با بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان مذاکره کند که دستکم دست خالی به لندن بازنگردد. هر سه مقام ایرانی نیز با تندترین و محکمترین ادبیات ممکن با طرف انگلیسی صحبت کردند.

▫️گفته می‌شود وزیر مشاور انگلیس هر چه تلاش کرد که ظریف را ملاقات کند، نتیجه نگرفت و حتی دیدارش با عراقچی کوتاه بوده.

▫️ به نظر می‌رسد موضع‌گیری ضدایرانی مقامات انگلیسی در مورد حادثه نفتکش‌ها و همچنین در مورد پهپاد سرنگون شده امریکایی که تبعیت کورکورانه از واشنگتن تلقی می‌شود، عامل دربه دری موریسون در تهران بوده است….

◀️ یادداشت گستاخانه انگلیس ، فرانسه و آلمان علیه ایران ▶️

فارس / سه کشور اروپایی فرانسه و آلمان به همراه انگلیس طی یادداشت دیپلماتیکی به تهران درباره عواقب عدم پایبندی به برجام هشدار دادند.
دیپلمات ‌ها روز دوشنبه خبر دادند که انگلیس ، فرانسه و آلمان طی یادداشتی دیپلماتیک به ایران درباره عواقب عدم پایبندی تهران به تعهدات هسته‌ای خود هشدار دادند.
به گزارش رویترز ، این یادداشت دیپلماتیک روز شنبه (۱ تیرماه) به ایران تحویل داده شده است.
امروز نیز سخنگوی دولت انگلیس با بیان اینکه لندن برای کاهش تنش ‌ها با ایران همکاری می ‌کند ، مدعی شد در صورت عدم همکاری تهران درخصوص برجام گزینه‌های دیگر را مد نظر قرار خواهد داد.
«عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران روز گذشته در دیدار با «اندرو موریسون» معاون وزیر خارجه بریتانیا در امور خاورمیانه با یادآوری تعلل و کوتاهی کشورهای اروپایی در عمل به تعهدات خود در توافق برجام گفت: متاسفانه هیچ توازنی بین تکالیف و حقوق ما در برجام وجود ندارد و بنابراین دلیلی برای ادامه تعهد ایران به برجام باقی نمی ماند.
«دونالد ترامپ» رئیس ‌جمهور آمریکا بعد از خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱ + ۵ در تاریخ ۱۸ اردیبهشت سال قبل ، تحریم ‌هایی را که ذیل برجام لغو شده بودند (از جمله تحریم‌های حوزه نفتی و بانکی) در دو بازه ۸۰ و ۹۰ روزه علیه تهران احیا کرد. اتحادیه اروپا نیز بعد از یک سال انفعال، نهایتا یک کانال ویژه مالی برای تسهیل تبادلات تجاری با ایران موسوم به «اینستکس» ثبت کرد اما هنوز اقدام خاصی در آن صورت نگرفته است…

🔺ابراز «نگرانی شدید» تروئیکای اروپا از عبور ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از سقف برجام

🔹وزرای خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه مشترکی از عبور ذخایر اورانیوم غنی شده ایران از سقف برجام ابراز نگرانی کردند.

♨️ جاسوسی روباه پیر با طعم #اینستکس

🔴 دعوت محرمانه #سفارت_انگلیس از برخی رسانه های داخلی ! + جزئیات

🔹 سفارت انگلیس با ارسال دعوتنامه ای #محرمانه از برخی رسانه ها دعوت کرده تا روز پنجشنبه ۱۳ تیرماه در جلسه ای که در این سفارتخانه برگزار می شود شرکت کنند .

🔸 در این دعوتنامه تاکید شده که شرکت کنندگان از آوردن دوربین و ضبط صوت خودداری کنند .
همچنین در این دعوتنامه تاکید شده که در این جلسه به اصطلاح off the record خبرنگارانی حاضر شوند که کاملا به زبان انگلیسی تسلط دارند .

🔹 قرار است در این جلسه سفیر انگلیس توضیحاتی را در خصوص #اینستکس برای رسانه ها ارائه دهد .

🔸 تا این لحظه معلوم نیست که هماهنگی این جلسه و دعوت از خبرنگاران رسانه های داخلی توسط یک سفارتخانه #بیگانه که ید طولایی نیز در موارد #جاسوسی دارد ، با اطلاع وزارت خارجه و نهادهای مربوطه بوده است یا خیر.

🔹 همچنین این سوال وجود دارد که یک سفارتخانه خارجی اساسا می تواند #رسانه_های_داخلی کشور را به جلسه ای با حضور سفیر دعوت کرده و در موضوع حساسی مانند اینستکس به آنها نکاتی را مطرح کند .

🔸 گفتنی است چندی پیش هم حضور برخی افراد و سلبریتی ها در جشن تولد ملکه انگلیس خبر ساز شده بود ….

گستاخی انگلیسی

🔹تصویر منتشر شده از حضور نیروی دریایی انگلیس روی نفتکش توقیف شده ایرانی در تنگه جبل‌الطارق. #بین_المللی

💢 عاقبت سپردن کلید مملکت دست غربگرایان

از دستگیری ۱۵ تفنگدار ارتش انگلیس در سال ۸۶ تا تصرف نفت کش ایرانی و قدم زدن سربازان انگلیسی و آمریکایی بر روی آن در سال ۹۸، تنها دوازده سال فاصله است.

🔹با عزت ما چه کردند این دیپلمات های «زبان دنیا» بلد؟

نتیجه: آمریکا با اروپا دو روی یک سکه هستند…. در زمان مذاکرات برجام فرانسه نقش پلیس بد را بازی کرد و کلی امتیاز گرفت…. وامروز این نقش (پلیس بد) به روباه پیر و فرتوت انگلیس واگذار شده است….
سکال: در مقابل انگلیس چکار کنیم!؟
خیلی روشن است 👈 مقاومت و عمل مقابله به مثل سریع و قاطع
حال شما را به دقت در برگی از تاریخ جلب میکنم👇

💢تحقیر بی‌سابقه دیپلمات‌های بریتانیا در فرودگاه تهران

✍️خاطراتی از یک مقام پیشین اطلاعاتی

🔹🔸پس از لطمات حیثیتی سنگینی که دولت متکبر بریتانیا به دلیل صدور فتوای قتل سلمان رشدی از سوی حضرت امام خمینی (ره) متحمل شد، در سال ۱۹۹۰ دیپلماتی با سوابق اطلاعاتی بنام دیوید ردوی را راهی تهران نمود.

♦️در سال اول حضور ردوی در تهران، در فرودگاه هیثرو لندن تعرضات توهین‌آمیزی به هیئت‌های دیپلماتیک ایرانی صورت گرفت که با بی‌تفاوتی وزارت امور خارجه ایران مواجه شد و این امر انگلیسی‌ها را جری‌تر کرد.

دیوید ردوی توقع داشت سایرکشورهای اروپایی نیز به این نحو به شئون دیپلمات‌های ایرانی توهین کنند. باید توضیح دهم که عموماً نحوه برخورد و تعامل هیئت دیپلماتیک انگلیس در تهران الگوی اعلام‌نشده‌ای برای سایر سفارتخانه‌های غربی در تهران بوده و هست. یکی از تبعات و اهداف اینگونه فشارها می‌توانست محدودیت تحرک دیپلماتیک ایران در حوزه اروپا باشد.

♦️کار تا آنجا پیش رفت که انگلیسی‌ها در سفر وزیر وقت نفت و هیئت همراه، شرط ورود به لندن را بازدید بدنی کامل قرار دادند. وزیر فوق نه تنها پذیرفت بلکه از همراهان خود خواست قضیه را به تهران منعکس نکنند تا در ترددهای بعدی مانعی ایجاد نشود. معهذا، این تعرض خفت‌بار پنهان نماند و مقررشد اقدامات لازم و بازدارنده متقابل صورت گیرد.

♦️در اولین اقدام، اعضای هیئت سه نفره ویژه‌ای که ظاهراً عهده‌دار مأموریت سیاسی- اقتصادی در تهران بودند در فرودگاه مهرآباد مورد بازرسی بدنی قرار گرفتند و به کاردار بریتانیا، که به استقبال آن‌ها آمده بود، تفهیم شد که اگر هیئت انگلیسی از برخورد صورت گرفته ناراضی است می‌تواند با همان پرواز به کشور خود بازگردد.
دیوید ردوی متوجه شد که این اقدام در پاسخ به بی‌احترامی به وزیر نفت و هیئت همراه در لندن است. تحلیل ردوی و مشاوران ایرانی و انگلیسی او این بود که این روش با منش و روحیه حاکم بر وزارت خارجه ایران همخوان نیست و نمی‌تواند ادامه پیدا کند و لندن نباید کوتاه بیاید.

♦️کمتر از ده روز بعد، هیئت ایرانی دیگر، که دارای مصونیت کامل سیاسی بود، در فرودگاه لندن به همان شیوه و البته توهین‌آمیزتر مورد بازرسی بدنی کامل قرار گرفت.
در نتیجه، تصمیماتی برای حفظ شأن انقلاب و نظام اتخاذ شد و زمانی که ردوی، به همراه خانواده، به ایران می‌آمد رفتاری با او شد که انگلیسی‌ها را به عقب‌نشینی کامل واداشت.

♦️بهتر است به گزارشی استناد کنم که ردوی از این واقعه تهیه و به لندن ارسال کرد. مطالب زیر نقل تقریباً دقیق از مضمون گزارش ردوی است:

«شب قبل هنگام ورود به تهران به همراه خانواده فردی با لباس شخصی با انگشت مرا به سمت خود خواند و با تحکم خواست با او به اتاقی بروم. هنگامی که خانواده‌ام قصد همراهی داشتند به آن‌ها گفت فقط با آقا کار داریم. مرا به داخل اتاقی بردند و دستور دادند لباس‌هایم را درآورم. در پاسخ به اعتراض من، که گفتم دیپلمات هستم و برخوردار از مصونیت سیاسی، گفتند: کسانی که در لندن بازرسی بدنی شدند مانند شما بودند و این اقدام پاسخ به آن بی‌احترامی است. سپس ایستادند تا تمام لباس‌هایم را بجز شورت از تن در آوردم. بعد با تحقیر به من نگاه کردند و دستور دادند لباس‌هایت را بپوش. هدف نه بازرسی بلکه فقط تحقیر بود. چند بار نیز گفتند اگر ناراحتید می‌توانید به کشورتان برگردید. پیام این بازرسی خیلی روشن بود: بازرسی دیپلمات‌های ایرانی در لندن باید متوقف شود.»

ردوی در پایان گزارش خود افزود:

«بنظر من طی ۱۵۰ سال گذشته بریتانیا اینگونه مورد تحقیر قرار نگرفته است. این برخورد را متوقف کنید وگرنه تردد و حتی روابط سیاسی تهران و لندن قابل استمرار نیست.»

♦️پایداری بر مواضع انقلابی سبب شد بریتانیا تسلیم شود و وضع به حالت قبل بازگردد هرچند این مقابله برای دو مدیر ایرانی مسئول اقدامات فوق هزینه‌هایی داشت….

🔴 ۴ روزنامه #انگلیسی در ایران را بشناسید.

درحالی که همه روزنامه های اصولگرا و اصلاح طلب، #اقدام_زشت و زننده انگلستان در توقف و بازرسی غیرقانونی #نفت_کش کشورمان را در صفحه نخست خود محکوم کردند، روزنامه های #دنیای‌اقتصاد، #همدلی و #مستقل هیچ اشاره ای به این قضیه نکردند و‌ ترجیح دادند خبرهای زرد و غیر مهم را در صفحه اول کار کنند!

روزنامه #شرق نیز که به روزنامه انگلیسی ها در ایران مشهور است و مطالب #جیسون_رضاییان جاسوس را منتشر می کرده است، در گوشه صفحه نخست خود تیتری جهت دار زد و نوشت: بریتانیا ابر نفت کش ایران را #ضبط کرد!

ضبط کردن درجایی به کار می رود که به طور مثال پلیس، اشیاء سرقت شده را از دزدان کشف و سپس #ضبط می کند!

روزنامه شرق با #بی_شرفی با شگرد رسانه ای خود از اقدام انگلستان در توقیف نفتکش ایرانی، دفاع کرده است!

وجود این روزنامه‌ها در ایران که از #پول_انگلیسی ارتزاق می کنند و عدم برخورد با آنها باعث کاهش اعتماد شدید مردم به کل رسانه های کشور شده است.

توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس به روشنی نشان داد این نظریه که “ما با این مذاکرات هوشمندانه به جای لغو تحریمها، بین اروپا و آمریکا شکاف ایجاد کرده‌ایم” چه خیال‌بافی احمقانه‌ای است!

📸 تصویر منتشرشده از حضور نیروی دریایی انگلیس روی نفتکش توقیف‌شده ایرانی در تنگه جبل‌الطارق

⚠️ خیلی اعصابمو این عکس خرد کرده ، میدونم شما هم ناراحت شدید اما وظیفه ما اطلاع رسانی هست

پ ن : پوتینِ نظامیان انگلیس روی #نفتکش کشورمان برای من یعنی تجاوز به خاک سرزمینم؛ توقیف نفت ما یعنی تجاوز به ثروت کشورم و تهدید امنیت خدمه نفتکش یعنی تجاوز به امنیت ۸۰ میلیون ایرانی….

شورای عالی امنیت ملی که معلوم نیست چه می‌کند، اما اگر جبل‌الطارق دست بریتانیاست، هرمز هم دست ایران است!

#اقدام_انقلابی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا